Wspaniały ślub w pałacu

Fotograf ślubny ciągle w drodze!

Musimy Wam się przyznać do tego, że kiedyś, na samym początku działania Białych Kadrów, mieliśmy drobne obawy co do tego, czy jest sens by podróżować kilkaset kilometrów po to, by przez kilka godzin tworzyć reportaż ślubny. Mieliśmy mnóstwo wątpliwości nie tylko natury „czy to się opłaca”, ale także jak ogarnąć to organizacyjnie, jaką ofertę stworzyć i przede wszystkim: co zrobić, by nasze Pary Młode nie odczuły faktu, że nie jesteśmy lokalnym fotografem. 
Pojawiało się zapytanie za zapytaniem i w końcu przyszło uświadomienie sobie, że przecież wszelkie obawy są nieuzasadnione: spóźnić można się tak samo jak do miejsca nam znanego a wcześniejszy wyjazd jest nawet lepszym (i bezpieczniejszym) wyjściem niż wyjazd w dniu ślubu. 
Teraz już wiemy, że także nasze doświadczenie zdobyte podczas fotografowania ślubów pozwala na to, by nie mieć obaw co do nieznanego miejsca ślubu i wesela. Nie musimy pracować tylko w tych miejscach, które znamy jak własną kieszeń – jesteśmy pewni, że to będą przepiękne zdjęcia ślubne, gdziekolwiek ich nie zrobimy! Dlatego jeśli zastanawiacie się, czy odległość może być przeszkodą by zatrudnić fotografa ślubnego, poczytajcie jak to jest z tym dojazdem na wesele

Klimatyczne wnętrza Dolnego Śląska - ślub w pałacu

Już zatem wiecie, że nie ma dla nas odległości nie do pokonania. Dolny Śląsk co prawda nie jest wcale tak daleko od Krakowa, ale nie ukrywamy, że jaramy się za każdym razem, gdy mamy odwiedzić te miejsca! Zamki i pałace tamtych okolic są dla nas mega przyjemną odskocznią od licznych dworków i stodół Małopolski. Mało tego, wiedzieliśmy, że jedziemy do świetnej Pary, którą już kiedyś mieliśmy okazję spotkać i po prostu wszystko wskazywało na to, że to będzie sztos!
No i też tak było!

Przygotowania ślubne w ogrodzie

Często rozpisujemy się na temat przygotowań ślubnych. Osobną kwestią są te poczynione odpowiednio wcześnie, na miesiące przed uroczystością ślubu, a osobną te przygotowania, które Para Młoda robi rano, przed wyjściem na ceremonię. 
Chillowanie, makijaż i fryzjer, ubieranie sukni i garnituru… to wszystko jest elementem zdjęć reportażu ślubnego i jeśli tylko macie okazję, by zrobić je odrobinę inaczej, swobodniej – skorzystajcie z tego! 
Ciepły dzień, piękna ściana zieleni, przydomowy ogród: aż szkoda by nie wykorzystać tego właśnie do wykonania detali i zdjęć z ubierania. Wcale to też nie oznacza, że musicie totalnie przebierać się w tym miejscu! Na fotografiach ślubnych najbardziej widowiskowe jest „wykańczanie” stylizacji – wiązanie muchy, zakładanie marynarki, zapinanie sukni… 

Ślub kościelny w klimatycznym kościele

Nie będziemy Was oszukiwać: w takim kościele jaki jest w Wojanowie nieczęsto zdarza nam się pracować. Surowość jego ścian cudownie koresponduje z klimatycznym światłem wpadającym przez okna i witraże. Przyozdobiony naprawdę pięknymi dekoracjami kwiatowymi, które nawiązują do stylu wnętrza nie zmieniając go niepotrzebnie a jedynie podkreślając urok. Płatki kwiatów, naturalne i odrobinę rustykalne kompozycje kwiatowe – to jest to, co lubimy najbardziej!

Fotografując ceremonię zaślubin staramy się pamiętać o tym, by nie zabrakło pewnych kadrów. Wbrew pozorom msza ślubna nie trwa wcale długo i fotograf musi znaleźć czas na różnorodność. Skupić się nie tylko na portretach Pary Młodej, Świadków czy Najbliższych, ale także na wyłapywaniu emocji i „momentów” oraz dostrzeganiu detali tworzących Ten Dzień. 
Ostre światło podkreślające bardzo stare kościelne figury, bukiet odłożony na ziemi, , ogólny widok na wnętrze (cudownie, jeśli jest możliwość wejścia na chór!). 

Wspaniałe wesele w Pałacu Brunów

Zapewne w licznych pałacach da się odnaleźć jakiś wspólny mianownik, ale dla nas zawsze sale weselne w takich obiektach są czymś niezwykłym i bardzo eleganckim. Tak również było tym razem – w Pałacu Brunów. 
Intensywna czerwień ścian pewnie wystraszyła by wielu fotografów, ale nie z nami takie numery :) Jak wiele osób wie, zafarb czerwieni potrafi nieźle namieszać w fotografii. Dla nas ta barwa to przede wszystkim piękne podkreślenie i atrybut niezwykle stylowego wnętrza. Wnętrza, które robi wrażenie już od samego wejścia! 
Właściwie pomimo swojego dość konkretnego charakteru, jest to miejsce, które doskonale nada się nie tylko na eleganckie wesele, ale także, po odpowiedniej „stylizacji” na luźniejszą imprezę. Wszystko to kwestia Waszych pomysłów i organizacji. 

Zapraszamy do wspominania razem z nami!

Ceremonia: Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Wojanowie
Wesele: Pałac Brunów
Suknia Panny Młodej: Tom Sebastien
Makijaż: Ewa Lewandowska
Tort: Torty z Mojesza
Florystyka: DecoRaciarnia
Muzyka/DJ: Wodzireje FreakFrak  
Saksofon gościnnie: 
Magdalena Suruło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *