przygotowania ślubne

Jak wspomnieliśmy w głównym artykule chcielibyśmy  prześledzić z Wami dzień ślubu i pokazać Wam jak może wyglądać Wasz reportaż i na jakie kadry polujemy aby udowodnić, że praca fotografa ślubnego to nie tylko bezmyślne pstrykanie a przemyślany reportaż.
Pamiętajcie: to uniwersalny zarys dnia ślubu, który u Was może wyglądać zupełnie inaczej!

Harmonogram dnia ślubu

Przygotowania ślubne - od tego zaczynamy dzień

Bardzo często Pary Młode zastanawiają się czy w ogóle ten element dnia jest wart uwiecznienia i jaka korzyść płynie z tego, że fotograf ślubny towarzyszy Wam od samego początku dnia. No cóż, nawet się nie spodziewacie jak dużo zalet ma fakt, że widzimy się już rano!
Przede wszystkim lepiej się poznajemy. Wy oswajacie się z obiektywem, później bywa tak, że nie czujecie już naszej obecności. Jesteśmy po prostu jak dobrzy znajomi, którzy przyszli potowarzyszyć Wam w tym dniu. Aparat nie jest dla Was czymś niekomfortowym, przestajecie zwracać uwagę na to, że fotografujemy. To naprawdę działa :)
Ponadto: poznajemy Waszych Bliskich. Dzięki temu wiemy, kto jest dla Was ważny i na kogo mamy zwrócić szczególną uwagę tworząc reportaż z Waszego wesela.

Cenimy sobie również swobodne rozmowy z Wami – na przygotowaniach jest właśnie na to czas. Owszem, bardzo często widzimy się z Parami przed ślubem, jednak te ostateczne szlify i harmonogram najczęściej klaruje się przed samą uroczystością i wtedy możecie nam opowiedzieć o tym co jeszcze wymyśliliście, na co mamy zwrócić uwagę i co fajnie było by ująć na zdjęciach.
A jakie zdjęcia można wtedy stworzyć?

Przygotowania miejsca ślubu

Bardzo często Pary przygotowują się w swoich pokojach hotelowych. To pozwala nam na to by obejrzeć jak wygląda przygotowanie miejsca wesela, Wasze ostatnie poprawki, układanie kwiatów, znoszenie przeróżnych rzeczy. Wiele się wtedy dzieje! Jeszcze panuje swobodna atmosfera, jeszcze nikt nie wygląda tak jak będzie wyglądał za kilka godzin… można się pośmiać, poznać, pozwiedzać :)

Przygotowania ślubne na miejscu wesela
Zdjęcia ślubne to także piękne detale

Jeśli przygotowania odbywają się w domu jest to najlepsza chwila na swobodne ujęcie Was i obecnych. To momenty, których na pewno nie będziecie pamiętać a które z pewnością warte są pamięci! Pośpieszne przygotowania, małe wpadki, mnóstwo śmiechu lub łzy wzruszenia czy stresu – jesteśmy z Wami!

Fotograf ślubny musi umieć wyłapywać kreatywne kadry
Makijaż i fryzura Panny Młodej i Pana Młodego

oprócz wielu dekoracyjnych elementów wiele Panien Młodych ceni sobie piękne zbliżenia jak również tak zwane wieloplany kiedy to na jednej fotografii ujętych jest kilka osobnych scen. 

Przygotowania ślubne Panny Młodej u wizażystki i fryzjera

U Pana Młodego to czas na ewentualną wizytę u barbera i znów: jest czas na detale, na wieloplany, na zbliżenia i zdjęcia sytuacyjne. Pamiętajcie: nie tylko na tym etapie, ale na każdym, że zdjęcia ślubne muszą być urozmaicone a poszczególne kadry oryginalne!!!

Detale ślubne

Kiedy przychodzi czas na ubieranie się mu mamy również okazję chwilę wcześniej zrobić zdjęcia detali ślubnych
same przyznajcie czy nie chciałybyście zapamiętać pięknej podwiązki, butów, ulubionego zapachu, który towarzyszył Wam cały dzień? To niby drobnostki, ale właśnie takie szczegóły tworzą ten dzień.

Ubieranie

samo ubieranie to nie tylko mozolne zapinanie sukni czy żarty związane ze składaniem poszetki – to również poprawki i emocje zatrzymane w momencie, kiedy najbliżsi widzą Was już gotowych!

Portret Panny Młodej i portret Pana Młodego

Tutaj też jest moment aby wykonać na spokojnie piękny portret. Która Panna Młoda nie marzy o takim zdjęciu?

Nie zapominamy również o Waszych zwierzakach! Sami wiecie jakie miejsce zajmują w Waszym życiu i nie sposób pominąć ukochanego kota lub psa. Znajdziemy moment na to by zrobić Wam portret z pupilem lub po prostu „upolujemy go” podczas przygotowań :)

Najpiękniejsze zdjęcia ślubne, ciekawe kadry i kreatywne zdjęcia na weselu które zrobił polecany fotograf ślubny

Wyjście Pana Młodego z domu i przejazd przez tzw. bramy (szlabany lub zastawy:)) a następnie tzw. first look czyli moment, kiedy to Pan Młody pierwszy raz widzi Pannę Młodą.

Błogosławieństwo Rodziców w dniu ślubu

Błogosławieństwo Rodziców bardzo często z udziałem Dziadków i Chrzestnych. Niezwykle wzruszający moment, który nie trwa długo i wymaga niezwykle umiejętnego i delikatnego zachowania się. Często pojawiają się łzy wzruszenia i bardzo ważne, głębokie słowa. Chwile intymne i delikatne…

Zdjęcia rodzinne ustawiane

Jeśli macie jeszcze chwilkę czasu do wyjazdu z domu warto zrobić tak zwane zdjęcia rodzinne z najbliższymi. Są to pozowane fotografie, które dadzą Wam pewność, że macie zdjęcie z Rodzicami, Dziadkami, świadkami… Oczywiście, nie widzimy przeszkód by zrobić je później, jednak czasem warto wykorzystać ten czas!

Nie zapominajmy, że oprócz stałych elementów cały czas mogą zdarzyć się rzeczy nieprzewidziane, na które nie mamy wpływu. Wszystkiemu towarzyszy masa emocji a to wspaniałe pole do popisu dla fotografa. Łapiemy zatem te mniej lub bardziej spodziewane uczucia i wydarzenia :)

Warto w tym wszystkim wspomnieć, że nigdy nie inscenizujemy sytuacji. Po prostu jesteśmy obserwatorami, którzy w odpowiednich momentach przyciskają spust migawki :)

I tak oto jesteśmy po przygotowaniach ślubnych i nasz harmonogram dnia ślubu powoli się uzupełnia!
Zatem… lecimy dalej! Przed nami ceremonia ślubu i wesele