Jak wspomnieliśmy w głównym artykule chcielibyśmy  prześledzić z Wami dzień ślubu i pokazać Wam jak może wyglądać Wasz reportaż i na jakie kadry polujemy aby udowodnić, że praca fotografa ślubnego to nie tylko bezmyślne pstrykanie a przemyślany reportaż.
Pamiętajcie: to uniwersalny zarys dnia ślubu, który u Was może wyglądać zupełnie inaczej!

 

HARMONOGRAM WESELA

 

Zaczynamy od przygotowań!

Bardzo często Pary Młode zastanawiają się czy w ogóle ten element dnia jest wart uwiecznienia i jaka korzyść płynie z tego, że fotograf towarzyszy Wam od samego początku dnia. No cóż, nawet się nie spodziewacie jak dużo zalet ma fakt, że widzimy się już rano!
Przede wszystkim lepiej się poznajemy. Wy oswajacie się z obiektywem, później bywa tak, że nie czujecie już naszej obecności. Jesteśmy po prostu jak dobrzy znajomi, którzy przyszli potowarzyszyć Wam w tym dniu. Aparat nie jest dla Was czymś niekomfortowym, przestajecie zwracać uwagę na to, że fotografujemy. To naprawdę działa :)
Ponadto: poznajemy Waszych Bliskich. Dzięki temu wiemy, kto jest dla Was ważny i na kogo mamy zwrócić szczególną uwagę tworząc reportaż.

Cenimy sobie również swobodne rozmowy z Wami – na przygotowaniach jest właśnie na to czas. Owszem, bardzo często widzimy się z Parami przed ślubem, jednak te ostateczne szlify i harmonogram najczęściej klaruje się przed samą uroczystością i wtedy możecie nam opowiedzieć o tym co jeszcze wymyśliliście, na co mamy zwrócić uwagę i co fajnie było by ująć na zdjęciach.
A jakie zdjęcia można wtedy stworzyć?

Przygotowywanie miejsca ślubu – bardzo często Pary przygotowują się w swoich pokojach hotelowych. To pozwala nam na to by obejrzeć jak wygląda przygotowanie miejsca wesela, Wasze ostatnie poprawki, układanie kwiatów, znoszenie przeróżnych rzeczy. Wiele się wtedy dzieje!

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow003

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow004

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow005

 

Jeśli przygotowania odbywają się w domu jest to najlepsza chwila na swobodne ujęcie Was i obecnych. To momenty, których na pewno nie będziecie pamiętać a które z pewnością warte są pamięci! Pośpieszne przygotowania, małe wpadki, mnóstwo śmiechu lub łzy wzruszenia czy stresu – jesteśmy z Wami!

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow006

 

Makijaż i fryzura – oprócz wielu dekoracyjnych elementów wiele Panien Młodych ceni sobie piękne zbliżenia jak również tak zwane wieloplany kiedy to na jednej fotografii ujętych jest kilka osobnych scen.

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow007

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow009

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow010

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow011

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow012

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow008

 

U Pana Młodego to czas na ewentualną wizytę u barbera i znów: jest czas na detale, na wieloplany, na zbliżenia i zdjęcia sytuacyjne. Pamiętajcie: nie tylko na tym etapie, ale na każdym, że kadry muszą być urozmaicone!!!

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow014

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow013

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow015

 

Kiedy przychodzi czas na ubieranie się mu mamy również okazję chwilę wcześniej zrobić zdjęcia detali ślubnych
same przyznajcie czy nie chciałybyście zapamiętać pięknej podwiązki, butów, ulubionego zapachu, który towarzyszył Wam cały dzień? To niby drobnostki, ale właśnie takie szczegóły tworzą ten dzień.

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow016

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow017

 

samo ubieranie to nie tylko mozolne zapinanie sukni czy żarty związane ze składaniem poszetki – to również poprawki i emocje zatrzymane w momencie, kiedy najbliżsi widzą Was już gotowych!

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow019

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow020

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow021

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow023

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow024

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow025

 

Tutaj też jest moment aby wykonać na spokojnie piękny portret. Która Panna Młoda nie marzy o takim zdjęciu?

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow026

 

Nie zapominamy również o Waszych zwierzakach! Sami wiecie jakie miejsce zajmują w Waszym życiu i nie sposób pominąć ukochanego kota lub psa. Znajdziemy moment na to by zrobić Wam portret z pupilem lub po prostu “upolujemy go” podczas przygotowań :)

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow027

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow028

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow029

Wyjście Pana Młodego z domu i przejazd przez tzw. bramy (szlabany lub zastawy:)) a następnie tzw. first look czyli moment, kiedy to Pan Młody pierwszy raz widzi Pannę Młodą.

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow030

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow031

 

Błogosławieństwo Rodziców bardzo często z udziałem Dziadków i Chrzestnych. Niezwykle wzruszający moment, który nie trwa długo i wymaga niezwykle umiejętnego i delikatnego zachowania się. Często pojawiają się łzy wzruszenia i bardzo ważne, głębokie słowa. Chwile intymne i delikatne…

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow032

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow033

 

Jeśli macie jeszcze chwilkę czasu do wyjazdu z domu warto zrobić tak zwane zdjęcia rodzinne z najbliższymi. Są to pozowane fotografie, które dadzą Wam pewność, że macie zdjęcie z Rodzicami, Dziadkami, świadkami… Oczywiście, nie widzimy przeszkód by zrobić je później, jednak czasem warto wykorzystać ten czas!

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow034

 

Nie zapominajmy, że oprócz stałych elementów cały czas mogą zdarzyć się rzeczy nieprzewidziane, na które nie mamy wpływu. Wszystkiemu towarzyszy masa emocji a to wspaniałe pole do popisu dla fotografa. Łapiemy zatem te mniej lub bardziej spodziewane uczucia i wydarzenia :)

Warto w tym wszystkim wspomnieć, że nigdy nie inscenizujemy sytuacji. Po prostu jesteśmy obserwatorami, którzy w odpowiednich momentach przyciskają spust migawki :)

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow035

 

najpiekniejsze-zdjecia-slubne-krakow022

Lecimy dalej!

ceremonia ślubna

wesele