Portfolio fotografa ślubnego

Najpiękniejsze zdjęcia ślubne

Jest kilka kluczy, którymi można kierować się jako fotograf ślubny aby wybrać zdjęcia do swojego portfolio. Czy głównym z nich powinien być fakt, że dane fotografie uważamy za najlepsze i najładniejsze? Takie, które są „przyjemne dla oka” i po prostu „klikalne”? Czy może raczej powinniśmy się skupić na tym, aby pokazać te najważniejsze momenty podczas dnia ślubu: z przygotowań ślubnych, ceremonii zaślubin, wesela czy pleneru? A może… pójść drogą jaką Para Młoda odczuje na własnej skórze po latach i przeselekcjonować wśród zrobionych zdjęć te najbardziej wartościowe, które wspomina się z łezką w oku? 
Stanęliśmy przed mega trudny wyborem i potrzebą zadecydowania co jest tak naprawdę dla nas najważniejsze w zdjęciach ślubnych i co chcielibyśmy pokazać Wam przez nasz reportaż ślubny, plener, zdjęcia okolicznościowe czy zdjęcia narzeczeńskie. Najlepsze zaprezentowanie portfolio to trudna sprawa.  
A wybór był ogromny, bo w naszej podróży fotografa ślubnego po Polce (w końcu nie siedzimy cały czas w Krakowie:)) mieliśmy okazję być fotografami na ślubach plenerowych, ślubach kościelnych i ślubach cywilnych. W wielu salach, gdzie styl uroczystości to eleganckie wesele w pałacu lub hotelu albo zupełnie luźna impreza weselna w dworku, folwarku, stodole lub na świeżym powietrzu (często w rustykalnym klimacie).
Wyobrażacie sobie jak ciężkim zadaniem było wybrać perełki, które spodobają się każdemu?

Wybrane zdjęcia czy pełne reportaże?

Zwiedzając strony internetowe fotografów ślubnych na pewno po kliknięciu w zakładkę portfolio napotkacie różne rozwiązania. Wielu z nich nie ma nawet takiej strony a jako formę prezentacji swoich umiejętności wybrali „kilka historii„. U nas taką funkcję pełni blog, gdzie możecie przyjrzeć się jak wygląda niemal cały reportaż z dnia ślubu lub też sesja narzeczeńska czy poślubna sesja plenerowa. 
Oczywiście, najchętniej wybralibyśmy ich mnóstwo a Wy, oglądając nasz dorobek, musielibyście scrollować i scrollować :)
Ale jako duet fotografów ślubnych (wiecie – więcej fotografów to więcej zdjęć :D) musieliśmy opanować umiejętność dobrej selekcji zdjęć i w tym wypadku bardzo się ona przydała! Zdecydowaliśmy się, że w naszym portfolio będą zdjęcia, które uznajemy za wartościowe i to na wielu poziomach. 
Są to przede wszystkim fotografie, które nam najbardziej przypadły do gustu. Są tez zdjęcia, do których mamy duży sentyment i chcielibyśmy go przekazać naszym Parom: patrząc na fotografię jesteśmy w stanie sobie przypomnieć jak było, co czuliśmy i przywołać emocje. 
W zestawie są też zdjęcia, które wiemy, że spodobają się Wam. Tak po prostu – sami chętnie na Waszym miejscu byśmy się im przyjrzeli :)

Co sprawia, że nasze zdjęcia są wyjątkowe?

Chcielibyśmy, abyście na pierwszy rzut oka, patrząc na nasze portfolio, zobaczyli spójność. Macie świadomość, że fotografie wykonane są na różnych weselach, z różnymi ludzi, podczas różnych pór roku… a mimo wszystko patrząc na nie ma się wrażenie, że siatka zdjęć jest z jednej uroczystości. 
Mamy swój własny, autorski sposób na obróbkę zdjęć i wiemy, że jakość fotografii, które Wam oddajemy jest wysoka i gwarantowana.
Każde pojedyncze zdjęcie dopieszczamy i to co widzicie w naszym portfolio czy na blogu to dokładnie to, co otrzymują nasze Pary. Przeplatamy kolorowe zdjęcia z tymi czarnobiałymi, ponieważ bywają momenty, że tylko czarnobiel jest w stanie uwypuklić na fotografii i godnie pokazać zastaną scenę. 
No właśnie: treść. Zdjęcia według nas nie mogą być o niczym. Każde z nich musi nieść ze sobą ładunek: jeśli nie dla postronnego oglądającego to na pewno dla samych zainteresowanych i wierzcie nam, ale nawet z prostego kadru na buty czy obrączki można zrobić coś, co będzie się dobrze kojarzyło Parze Młodej!
Wyłapaliście słowo „proste kadry”? Słuszne, bo są chwile na reportażu czy plenerze, gdy mamy czas na to, by pochylić się dłużej nad danym motywem, poprzestawiać, zrobić kilka wersji – wtedy fotografia może być odebrana jako łatwa i istotnie, nawet początkujący sobie poradzą.
Ale są też takie chwile, gdy ostre światło, szybka akcja czy niesprzyjające warunki będą dobrze sfotografowane tylko przez dobrego fotografa.
I tutaj kluczową rolę grają umiejętności fotografa. Nasze, niepodważalne umiejętności radzenia sobie dosłownie w każdych warunkach fotograficznych! 

Dużo wiedzy o tym jak wybrać fotografa ślubnego, na co zwracać uwagę przy wyborze zdjęć oraz co tak naprawdę jest ważne i jak patrzeć na ślubne fotografie znajdziecie w naszym dziale „WIEDZA” na stronie Blog

 

Nagradzany fotograf ślubny

Ogromnie lubimy prezentować naszą ślubną fotografię poza nasze portfolio na stronie. Dlatego też możecie spotkać nasze zdjęcia ślubne również na cenionych polskich i zagranicznych portalach zrzeszających najlepszych fotografów. Cieszymy się z każdej nagrody, bo jak wiadomo nagradzany fotograf ślubny czerpie jeszcze więcej radości ze swojej pracy. 
Na pewno znajdziecie nas na naszym ulubionym zagranicznym portalu ślubnym – MyWed, ale także na wielu polskich stronach ślubnych, gdzie prezentujemy również pełne reportaże ślubne i sesje narzeczeńskie mając status fotograf premium

Wybierzcie mądrze swojego fotografa!

macie prawo nie wiedzieć jak - my Was wyedukujemy!
Takich zdjęć nie otrzymacie od każdego!