:)

…to dojedzie!

Fotograf Ślubny Podróżujący

Nie raz, nie dwa mierzyliśmy się z pytaniem, czy dojazd fotografa ślubnego na uroczystość odbywającą się poza Krakowem jest możliwy. 
Ba! Wrzuciliśmy to pytanie na początku naszego zestawu najczęściej pojawiających się – FAQ do fotografa zatem musicie nam uwierzyć na słowo, że nie jesteście jedyni, którymi targają takie wątpliwości. 

W pełni rozumiemy Wasze rozterki, w końcu odległość jaką trzeba przemierzyć z Krakowa do Gdańska czy nawet Krakowa do Warszawy nie wydaje się być tą standardową, którą zazwyczaj określa się jako „droga do pracy”. Ale wytłumaczmy od razu jedno: praca fotografa ślubnego to nie  jest standardowa praca

Tę podróż planujemy od dawna

Naprawdę mało jest takich Par, które praktycznie z dnia na dzień decydują się na to, że organizacja uroczystości ślubnej na „za tydzień” to dobre rozwiązanie. Aczkolwiek, nie mówimy tu o tym, że nie ma takich w ogóle, albo że… tydzień to mało czasu ;)
Niemniej, wyobraźcie sobie, że taka wyprawa na Wasz ślub, nawet jeśli odbywa się mnóstwo kilometrów od Krakowa, to coś, co jesteśmy w stanie zaplanować z wystarczającym wyprzedzeniem i absolutnie nie powstają tu problemy w stylu „a bo nie zdążycie dojechać do pracy w poniedziałek”. 
Z powodzeniem tak organizujemy swój czas, że wypisana na czerwono kartka kalendarza z Waszym weselem jest priorytetem i wszelkie ewentualne inne zobowiązania są dostosowywane do tego by bez przeszkód, z odpowiednim zapasem czasowym zjawić się na miejscu. 

Fotograf ślubny Nowy Sącz

Para Młoda jest priorytetem fotografa

A jeśli już jesteśmy przy poniedziałku i naszych zobowiązaniach. Fotografia ślubna jest naszą pracą i często jest to zajęcie na pełny etat. Bo owszem, jesteśmy z Wami tylko podczas jednego dnia i ewentualnej sesji plenerowej innego, ale tak naprawdę konsultacje (czy to telefoniczne czy mailowe), odpisywanie i sporządzanie indywidualnych ofert oraz tak zwana opieka posprzedażowa, czyli dopieszczanie Waszych albumów, odbitek i wszelkich innych dodatków, które otrzymujecie oprócz wykonanych fotografii – to godziny czasu spędzone przy szeroko pojętej fotografii ślubnej. 
Ah, i oczywiście nie zapominajmy o całej esencji gotowych reportaży jakie dla Was tworzymy, bo przecież oprócz samego wykonywania zdjęć pozostaje jeszcze ich pracochłonna selekcja i wielogodzinna obróbka. Gdybyście mieli jakieś wątpliwości jak wygląda to od zaplecza to zapraszamy do artykułu poświęconego tej właśnie części naszej pracy —> KLIK!

Dlatego też zupełnie nie musicie się martwić o to, że oderwie nas od Was coś zupełnie nie związanego z fotografią i będą krzyczeć z daleka obowiązki innej pracy. Stawiamy na profesjonalizm i chociaż mamy w zanadrzu inne sesje niż te ślubne – to zawsze Klienci są naszym priorytetem. Wszyscy Klienci. 

fotografia ślubna i najlepszy fotograf ślubny duet Kraków

Fotograf na ślub z daleka - uzasadnione obawy

Od razu zdementujemy: żadne obawy nie są uzasadnione. 
To, co najczęściej się przewija wśród problemów, jakie znajdujecie w naszej podróży to fakt, że nie wiadomo jakie będą warunki na drodze i jednak przemierzanie wielu kilometrów wiąże się z ryzykiem, że coś pójdzie nie tak jakbyśmy tego oczekiwali. 
No cóż, prawda jest taka, że jeśli coś ma pójść „nie tak” to niezależnie czy jedzie się 300km czy 30km, to pech się zdarza i jest niezależny od trasy jaką mamy pokonać. 
Ponadto pamiętajcie, że wybierając się w dłuższą podróż staramy się zawsze być dzień wcześniej na miejscu, tak aby nie było potrzeby jazdy od bardzo wczesnych godzin porannych, która to zazwyczaj skutkuje potężnym zmęczeniem. 
Na wasz ślub jesteśmy przygotowani, wyspani i chętni do działania. 

Nawet jeśli nie rozmawiamy o dużych odległościach a raczej o trasach, które wymagają pokonania przez nas powiedzmy niewiele ponad 150km to zawsze tak staramy się planować swoją podróż, by być odpowiednio wcześnie i z zapasem czasowym.

To właściwie... jak to jest z tym dojazdem fotografa?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo jak już pisaliśmy, każdy dojazd jest inny. 
Ale są z góry zaplanowane zasady, których staramy się przestrzegać. 
I tak właśnie: priorytetem jest zaplanowany dzień ślubu i wesela, odpowiedni zapas czasowy na dojazd i przygotowanie z naszej strony oraz realna kalkulacja czasu (która następuje nie tylko na wyjazdowych ślubach, ale także w tych organizowanych całkiem blisko Krakowa). 
Czasami potrzebny jest noclegUprzedzamy wtedy Parę, czy będzie to tylko jedna noc, poprzedzająca dzień ślubu czy dwie noce, ponieważ trzeba również uwzględnić te kilka godzin do rana po oczepinach :)

Czujemy się też w obowiązku zaznaczyć, ze podchodzimy bardzo odpowiedzialnie do tej pracy i nie zdziwcie się, jeśli zdarzy się tak, że odmówimy przyjazdu na Wasze wesele. Właśnie przez to, że staramy się wiele rzeczy przewidzieć i być dyspozycyjnymi musimy mocno kalkulować czas i kilometry. Dlatego też, nawet jeśli planujecie swoją ślubną uroczystość w piątek czy niedzielę, to nie przynosi gwarancji, że dostępność terminów będzie większa – kiedy nasza obecność na weselu i tworzenia dla Was reportażu ślubnego  wymaga wyjazdu, uniemożliwiło by nam to pojawienie się na sobotnim ślubie. A do tego nie możemy dopuścić. 

Gdzie Białe Kadry są najczęściej?

To bardzo trudne pytanie, bo statystyk tego typu jakoś nie prowadzimy.
Aczkolwiek, gdyby uprzeć się na odpowiedź, to zapewne najpoprawniejszą było by to, że identyfikujemy się jako fotografowie ślubni z Małopolski, bo to właśnie w tym województwie jest najwięcej naszych Par Młodych. Oczywiście przoduje Kraków
Wracamy często w bardziej rodzinne strony i rzeczywiście spotkacie nas często w miejscowościach takich jak Miechów, Olkusz czy Wolbrom.
Jednak województwo Małopolskie ma mnóstwo pięknych miejscowości, w których chętnie organizowane są wesela i tak na przykład gościmy również w pobliskich miejscowościach jak Wieliczka, Limanowa, Myślenice czy Bochnia. Odrobinę dalej jest również często przez nas odwiedzany Nowy Sącz, Tarnów, Nowy Targ czy Szczawnica lub Gorlice. Rzeszów i Dębica to już województwo podkarpackie, jednak i stamtąd, w poszukiwaniu fotografa ślubnego nasze Pary nas odnajdują.

Mamy całkiem fajny dojazd do Warszawy, zatem i tam bywamy całkiem często, ale i po drodze, jeśli szukacie fotografa ślubnego w Kielcach czy Radomiu – polecamy się! Nie straszne nam również dalsze podróże, stąd też przyciągają nas Mazury oraz nasze polskie morze.

Białe Kadry mogą być wszędzie :D