???

i dlaczego my

Profesjonalny fotograf ślubny

Pamiętajcie, że za słowem profesjonalizm podąża nie tylko finalny produkt w postaci ładnych obrazów!
W całej usłudze fotograficznej jaką Wam oferujemy kryje się coś więcej niż tylko fakt, że towarzyszymy Wam podczas dnia ślubu czy sesji plenerowej a po wszystkim oddajemy pamiątkowe zdjęcia czy albumy.

Jesteśmy absolutnie dalecy od tego by tworzyć jakieś definicje. Jednak chcemy abyście mieli świadomość, że cena za fotografię nie powinna być jedynym czynnikiem przeważającym o Waszej decyzji i musicie wiedzieć jak wybrać fotografa ślubnego,  jaka jest różnica między usługodawcami i na co zwracać uwagę porównując oferty ślubne.

Wykonujemy zdjęcia

no tak, to oczywiste. W końcu po to z Wami jesteśmy.
Czy zastanawialiście się dlaczego jedne opowieści ogląda się tak lekko i bez znużenia a inne ciągną się w nieskończoność mnogością zdjęć i powtarzalnością kadrów?
Nie dajcie się omotać chwytliwymi „fejsowymi” zdjęciami-perełkami! One Was przyciągają, ale liczy się całość!!! Oprócz jednego plenerowego zdjęcia z powiewającą sukienką i rozwianym włosem będziecie mieć od fotografa również zdjęcia z przygotowań, przysięgi małżeńskiej, wesela… sprawdźcie w jaki sposób je wykonuje!

Pamiętajcie: zwracajcie uwagę na unikalność kadrów! Niech to będą zdjęcia, które nie są strzelane serią tylko po to by nabić liczbę do umownej ilości! Staramy się robić zdjęcia z wielu stron, uzupełniać się wzajemnie. Staramy się aby każde wydarzenie nie tylko odnotować w reportażu zdjęciowym, ale przede wszystkim pokazać je dobrze i poprawnie technicznie. Jest mnóstwo sytuacji, które zasługują na to by je ująć w reportażu.
Przejrzyjcie możliwości, zwróćcie uwagę fotografa na to, na czym Wam zależy najbardziej! Zobaczcie co my możemy wyłapać tego dnia —> (przygotowania, ceremonia, wesele)

Zadajcie sobie pytania:

– Czy fotograf pokazuje zdjęcia z każdego momentu Dnia Ślubu? Czy chwali się tylko plenerami?
– Czy dane sytuacje są dobrze sfotografowane? Czy może widać, że fotograf nie wiedział gdzie się ustawić?
– Czy po prostu chcielibyście być na takich zdjęciach? Czy ktoś wygląda na nich niekorzystnie?
– Czy kadry są różnorodne? Czy raczej sprawiają wrażenie fotografowanych z jednego miejsca?

Jesteśmy w duecie

Dwóch fotografów ślubnych to dwa spojrzenia, dwa razy więcej kadrów… wszyscy tak piszą. I racja, jest w tym sporo prawdy, ale nie każdy duet fotografów ślubnych jest sobie równy. Wierzcie lub nie, ale dopracowanie sprawnego działania to mnóstwo wspólnych reportaży, plenerów i projektów. Działamy wspólnie i nie przeszkadzamy sobie. Działamy przede wszystkim mądrze – żadne z nas nie stoi za plecami drugiego – kiedy jedno z nas fotografuje, drugie szuka takiego kadru, by uzupełnić robione już zdjęcia, jednocześnie nie przeszkadzając. Jeśli stoimy razem – zawsze mamy inne obiektywy, by sposób patrzenia na daną scenę różnił się (rozmyciem tła, szerokością kadru, perspektywą). Nie biegamy dookoła Was – każdy zna swoje miejsce co pozwala na to, by nie robić wokół Was zamieszania.
Jesteśmy równi. Żadne z nas nie jest pomocnikiem drugiego. Bez problemu możemy się rozdzielić nie zaniżając jakości wykonywanych zdjęć. Nie jesteśmy modnym zestawieniem mąż – główny fotograf  oraz  żona – funkcja dekoracyjna, bo duety się lepiej sprzedają

O tym jak uzupełniamy się w parze możecie przeczytać w artykule —> Dwóch fotografów na ślub

Zadajcie sobie pytania:

– Czy fotografowie są w stanie się rozdzielić podczas reportażu?
– Czy widać ich wzajemnie na zdjęciach? Czy potrafią współpracować?
– Czy fotografowie dostarczają różnorodnych kadrów z tej samej sytuacji?

Selekcjonujemy i obrabiamy zdjęcia

Zanim zabierzemy się do obróbki fotografii, musimy starannie wybrać wśród kilku tysięcy wykonanych. Nie kierujemy się zasadą „byle do portfolio” ponieważ całość reportażu musi nie tylko być piękna wizualnie, ale także nieść wartość sentymentalną. Wybieramy mądrzeDbamy o to, by na fotografiach znaleźli się Wasi bliscy, by uwzględnić Wasze priorytety.

Większość fotografów oddaje zdjęcia obrobione. Ale to również można zrobić albo dobrze, albo źle. My przykładamy bardzo dużą wagę do obróbki i retuszu. Dopytujemy Was czy lubicie zdjęcia kolorowe czy czarnobiałe, starając się dostosować do Waszych wymagań i preferencji. Staramy się by nie były one przesadzone a jedynie podkreślały piękno danej chwili. Jednak nawet drobne poprawki wymagają czasu i wiedzy. Przykładamy się do absolutnie każdego zdjęcia, nie wybieramy jednego reprezentacyjnego by obrobić je najlepiej i ściągać nim kolejne Pary – reportaże w całości są spójne!
O całości tego procesu możecie przeczytać we wpisie na blogu —> Obróbka zdjęć ślubnych

Zadajcie sobie pytania:

– Czy styl obróbki zdjęć ślubnych Wam odpowiada?
– Czy jest dużo zdjęć czarnobiałych / kolorowych? 
– Czy w oddanym reportażu są wybrane najważniejsze dla Was osoby i momenty?
– Czy kadry ślubne są różnorodne?

jak wybrać fotografa ślubnego?

Mamy zaplecze techniczne

Sprzęt jest zawodny i nie ma co do tego wątpliwości. Ale ważne jest, byśmy mogli wykonać naszą pracę nawet pomimo przeciwności losu. Dlatego zawsze mamy ze sobą zapasowe aparaty, mnóstwo baterii i dodatkowych lamp. Nie chcemy martwić się o sytuacje, które tak naprawdę można przewidzieć.
Musicie czuć się bezpieczni a my staramy się, aby nic nie pokrzyżowało planów. Dlatego też sporo inwestujemy w zaplecze techniczne.

Jeśli jeszcze o technikaliach mowa, musicie wiedzieć, że błyskanie lampą błyskową w kościele (jak ciemny by on nie był) jest postrzegane jako bardzo nieprofesjonalne a aktualne możliwości sprzętowe  pozwalają na osiągnięcie takiej jakości zdjęć, że lampa w kościele po prostu nie jest wymagana. 

Dobrze natomiast, jeśli to wynika ze stylu fotografa, doświetlić parkiet taneczny. I niezależne jest to od oświetlenia zespołu/DJa – lampa fotograficzna jest świetnym uzupełnieniem świateł ze sceny a czasem nawet jedynym „blaskiem” na zdjęciach. Warto, by fotograf ją posiadał a Wy byście mieli świadomość, że zdjęcia z lampą i bez niej ZNACZĄCO się różnią. 

Przy tej okazji dobrze też wspomnieć o transporcie fotografa, bo jakby nie było – mobilność i swoboda przemieszczania się z poszczególnych miejsc uroczystości jest bardzo istotna. Chociaż zazwyczaj jesteśmy odbierani jako fotograf ślubny Kraków, to z chęcią jeździmy w bliższe i dalsze zakątki Polski by stworzyć dla Was najpiękniejsze reportaże ślubne. Podróżujemy jednym samochodem i mamy bardzo dobrze zorganizowany plan podróży a co za tym idzie, nie ma żadnych problemów w ustaleniu trasy i sposobu rozdzielenia się. 

Zadajcie sobie pytania:

– Czy fotograf ma zapasowy aparat?
– Czy fotograf ma własne oświetlenie?
– Czy jest mobilny? Czy ma własny samochód?
– Czy macie wrażenie, że to profesjonalny fotograf ślubny?

Zobacz nasze portfolio!

i daj się zachwycić

Piękna oprawa Waszych fotografii

Oddajemy nasze zdjęcia w pięknych albumach fotograficznych. Dbamy o jak najlepszy dobór firm współpracujących, dlatego też możecie być pewni, że Wasze albumy czy fototoksiążki będą zaprojektowane i stworzone z największą starannością.
Nasze drukarnie pracują tylko dla profesjonalnych fotografów, z tego też powodu mamy stuprocentową pewność, że kolory, kontrasty i jakość wydruku będą dokładnie odpowiadały wysokiej jakości zdjęć.
To Wy decydujecie jakie zdjęcia znajdą się w albumie/albumach. Oczywiście, jeśli chcecie niespodziankę lub nie macie ochoty brać udziału w procesie decyzyjnym – na bazie naszego doświadczenia wybierzemy dla Was najpiękniejsze i najbardziej wartościowe zdjęcia. 

Zadajcie sobie pytania:

– Czy fotograf wykonuje albumy? 
– Czy albumy Wam się podobają?
– W jaki sposób oddawane są zdjęcia?
– Czy macie możliwość wyboru zdjęć w albumie?

Udostępniamy Wam prywatną galerię

Nasza współpraca po zakończeniu dnia ślubu się nie kończy! Na Wasze życzenie i dla Waszej wygody udostępniamy Wam link do prywatnej glaerii na naszej stronie w Panelu Klienta. To pozwala Wam na rozesłanie do wybranych osób (lub poinformowanie Gości już na weselu) o tym, gdzie odnajdą pełny reportaż z Waszego Dnia Ślubu. Już trzy dni po ślubie znajdziecie w naszym panelu kilka zdjęć jako zapowiedź (wiemy, że nikt nie lubi czekać!) a gdy zaakceptujecie reportaż – uzupełniamy go dla wszystkich Gości mających link i hasło do strony.

To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które kończy czasy jeżdżenia z pendrivem, wysyłania płyt czy nawet pakowania zdjęć w mniejsze pliki i zamieszczania na serwerach by wysłać każdemu z Gości w osobnym mailu.
Jeśli nie życzycie sobie tworzenia galerii, jeśli nie chcecie by wszyscy Goście mieli do niej dostęp lub nie macie ochoty pokazywać wszystkich zdjęć reportażowych (bo to zawsze Wy jako pierwsi widzicie obrobiony materiał!) – nie ma problemu! Zawsze to z Wami konsultujemy! Więcej na temat działania Strefy Klienta znajdziecie w zakładce w menu. 

Zadajcie sobie pytania:

– Czy fotograf ma możliwość zrobienia galerii na hasło?
– Kto może mieć dostęp do galerii?
– Czy macie możliwość autoryzacji zdjęć?
– Jak długo zdjęcia będą na serwerze?

Pomagamy

Nikomu pracy nie odbieramy, ale bywa, że prawdziwie profesjonalny fotograf ślubny zamienia się czasem w konsultantkę ślubną. Będąc na wielu uroczystościach mamy sporo wiedzy i doświadczenia odnośnie organizacji i z przyjemnością Wam doradzamy. Czasami zastanawiacie się o której najlepiej podać tort, kiedy zrobić pokaz z zimnymi ogniami, jak rozwiązać sprawę z podziękowaniami dla Rodziców czy wejściem do kościoła. Czasem to błahostki ułatwiające organizację, czasem ważniejsze tematy, które potrzebują spojrzenia doświadczonej osoby.

Są chwile na przygotowaniach, kiedy Świadkowa jeszcze nie dojechała, cała Rodzina skupia się na ubieraniu siebie a Wam pęka głowa od myślenia o czym jeszcze zapomnieliście. Mamy to opanowane i ze spokojem możemy wyliczać… tak, tak, czasem to fotograf przypomina o plastrach, płaskich butach czy koszuli na zmianę ;) Nie boimy się pomagać przy składaniu poszetki czy wpinaniu welonu.
Ponadto, nasz kontakt to nie tylko dzień ślubu czy plener. Często podsyłamy kontakty do zaprzyjaźnionych filmowców, wizażystek, dekoratorek i florystek… Czasami poszukiwania na własną rękę bywają męczące a my  dysponując zdjęciami z ich realizacji skracamy Wam drogę, z której możecie skorzystać.

 

Zadajcie sobie pytania:

– Czy fotograf ma doświadczenie?
– Czy fotograf wypowiada się na tematy okołoślubne/radzi?
– Czy fotograf sprawia wrażenie zorganizowanego?

Profesjonalny fotograf ślubny Kraków Białe Kadry

Czujecie się z nami dobrze

Spędzacie z nami cały dzień. Zapraszacie nas do swoich domów, przedstawiacie Rodzinie i Bliskim. Kładziemy ogromny nacisk na to, by atmosfera między nami była przyjacielskaChcemy abyście czuli się z nami swobodnie i nieskromnie stwierdzamy, że póki co udaje nam się to realizować w stu procentach. Traktujemy nasze Pary jak dobrych znajomych jednocześnie pamiętając, że jesteśmy profesjonalistami.

Dlatego też nie miejcie obaw: jeśli lubicie żarty i swobodną rozmowę, na pewno pośmiejemy się razem. Jeśli wolicie zachować dystans: uszanujemy to! Swoim zachowaniem i strojem zawsze doceniamy podniosłość uroczystości i dbamy o to by wyglądać elegancko, jednocześnie nie robiąc „konkurencji” Gościom ani nie wtapiać się zbytnio w uniformy obsługi sali ;)
Cenimy sobie zaufanie i taka właśnie atmosfera sprzyja dobrym zdjęciom: dzięki naszemu podejściu jesteście w stanie otwarcie mówić o swoich oczekiwaniach, obawach, sytuacji. To bardzo cenne!

Zadajcie sobie pytania:

– Czy czujecie między Wami a fotografem chemię?
– Czy fotograf jest sympatyczny?
– Czy fotograf chętnie odpowiada na pytania i czy wykazuje się kulturą osobistą?

Z chęcią odpowiadamy na pytania

Rozwiewamy Wasze wątpliwości starając się by nasze odpowiedzi były pełne i utwierdzały Was w przekonaniu, że jesteśmy dla Was właściwi a nasze zdjęcia Was zachwycą. Z przyjemnością dostosowujemy naszą ofertę ślubną do Waszych wymagań i oczekiwań – lubimy słuchać i dostosowywać się do tego, czego potrzebujecie! W pewnym momencie piłka jest po Waszej stronie, dlatego też po prostu nie bójcie się pisać: negocjacje i otwartość to część naszej pracy.
Jeśli nie znajdziecie odpowiedzi w naszym fotograficznym FAQ – pytajcie!

Napisz do nas i przyznaj, że już wiesz jaki jest Twój najlepszy fotograf na ślub! <3