???

i dlaczego my

Pamiętajcie, że za słowem profesjonalizm podąża nie tylko finalny produkt w postaci ładnych obrazów!
W całej usłudze fotograficznej jaką Wam oferujemy kryje się coś więcej niż tylko fakt, że towarzyszymy Wam podczas dnia ślubu czy sesji plenerowej a po wszystkim oddajemy pamiątkowe zdjęcia.

Jesteśmy absolutnie dalecy od tego by tworzyć jakieś definicje. Jednak chcemy abyście mieli świadomość, że cena za fotografię nie powinna być jedynym czynnikiem przeważającym o Waszej decyzji i musicie wiedzieć jak wybrać fotografa ślubnego,  jaka jest różnica między usługodawcami i na co zwracać uwagę porównując oferty ślubne.

Co dostajecie w ofercie?
Co jest na zapleczu tworzenia zdjęć?
Czym się kierować przy wyborze fotografa?

Wykonujemy zdjęcia

no tak, to oczywiste. W końcu po to z Wami jesteśmy.
Chyba nie musimy wspominać, że powinniście obejrzeć chociaż jeden cały reportaż by wyrobić sobie zdanie o danym fotografie ślubnym? A czy zastanawialiście się dlaczego jedne opowieści ogląda się tak lekko i bez znużenia a inne ciągną się w nieskończoność mnogością zdjęć i powtarzalnością kadrów?
Nie dajcie się omotać chwytliwymi “fejsowymi” zdjęciami-perełkami! One Was przyciągają, ale liczy się całość!!! Oprócz jednego plenerowego zdjęcia z powiewającą sukienką i rozwianym włosem będziecie mieć od fotografa również zdjęcia z przygotowań, przysięgi małżeńskiej, wesela… sprawdźcie w jaki sposób je wykonuje!

Pamiętajcie: zwracajcie uwagę na unikalność kadrów! Niech to będą zdjęcia, które nie są strzelane serią tylko po to by nabić liczbę do umownej ilości! Staramy się robić zdjęcia z wielu stron, uzupełniać się wzajemnie. Staramy się aby każde wydarzenie nie tylko odnotować w reportażu zdjęciowym, ale przede wszystkim pokazać je dobrze i poprawnie technicznie. Jest mnóstwo sytuacji, które zasługują na to by je ująć w reportażu.
Przejrzyjcie możliwości, zwróćcie uwagę fotografa na to, na czym Wam zależy najbardziej! Zobaczcie co my możemy wyłapać tego dnia —> (przygotowania, ceremonia, wesele)

Jesteśmy w duecie

Dwóch fotografów ślubnych to dwa spojrzenia, dwa razy więcej kadrów… wszyscy tak piszą. I racja, jest w tym sporo prawdy, ale nie każdy duet jest sobie równy. Wierzcie lub nie, ale dopracowanie sprawnego działania to mnóstwo wspólnych ślubów i projektów. Działamy wspólnie i nie przeszkadzamy sobie. Działamy przede wszystkim mądrze – żadne z nas nie stoi za plecami drugiego – kiedy jedno z nas fotografuje, drugie szuka takiego kadru, by uzupełnić robione już zdjęcia, jednocześnie nie przeszkadzając. Jeśli stoimy razem – zawsze mamy inne obiektywy, by sposób patrzenia na daną scenę różnił się (rozmyciem tła, szerokością kadru, perspektywą). Nie biegamy dookoła Was – każdy zna swoje miejsce co pozwala na to, by nie robić wokół Was zamieszania.
Jesteśmy równi. Żadne z nas nie jest pomocnikiem drugiego. Bez problemu możemy się rozdzielić nie zaniżając jakości wykonywanych zdjęć. Nie jesteśmy modnym zestawieniem mąż – główny fotograf  oraz  żona – funkcja dekoracyjna, bo duety się lepiej sprzedają

O tym jak uzupełniamy się w parze możecie przeczytać w artykule —> Dwóch fotografów na ślub

Selekcjonujemy i obrabiamy zdjęcia

Zanim zabierzemy się do obróbki fotografii, musimy starannie wybrać wśród kilku tysięcy wykonanych. Nie kierujemy się zasadą “byle do portfolio” ponieważ całość reportażu musi nie tylko być piękna wizualnie, ale także nieść wartość sentymentalną. Wybieramy mądrze. Dbamy o to, by na fotografiach znaleźli się Wasi bliscy, by uwzględnić Wasze priorytety.

Większość fotografów oddaje zdjęcia obrobione. Ale to również można zrobić albo dobrze, albo źle. My przykładamy bardzo dużą wagę do obróbki i retuszu. Staramy się by nie były one przesadzone a jedynie podkreślały piękno danej chwili. Jednak nawet drobne poprawki wymagają czasu i wiedzy. Przykładamy się do absolutnie każdego zdjęcia, nie wybieramy jednego reprezentacyjnego by obrobić je najlepiej i ściągać nim kolejne Pary – reportaże w całości są spójne!
O całości tego procesu możecie przeczytać we wpisie na blogu —> Obróbka zdjęć ślubnych

Mamy zaplecze techniczne

Sprzęt jest zawodny i nie ma co do tego wątpliwości. Ale ważne jest, byśmy mogli wykonać naszą pracę nawet pomimo przeciwności losu. Dlatego zawsze mamy ze sobą zapasowe aparaty, mnóstwo baterii i dodatkowych lamp. Nie chcemy martwić się o sytuacje, które tak naprawdę można przewidzieć.
Musicie czuć się bezpieczni a my staramy się, aby nic nie pokrzyżowało planów. Dlatego też sporo inwestujemy w zaplecze techniczne.

Piękna oprawa Waszych fotografii

Oddajemy nasze zdjęcia w pięknych albumach. Dbamy o jak najlepszy dobór firm współpracujących, dlatego też możecie być pewni, że Wasze albumy czy fototoksiążki będą zaprojektowane i stworzone z największą starannością.
Nasze drukarnie pracują tylko dla profesjonalnych fotografów, z tego też powodu mamy stuprocentową pewność, że kolory, kontrasty i jakość wydruku będą dokładnie odpowiadały wysokiej jakości zdjęć.

Udostępniamy Wam prywatną galerię

Nasza współpraca po zakończeniu dnia ślubu się nie kończy! Na Wasze życzenie i dla Waszej wygody udostępniamy Wam link do prywatnej glaerii na naszej stronie w Panelu Klienta. To pozwala Wam na rozesłanie do wybranych osób (lub poinformowanie Gości już na weselu) o tym, gdzie odnajdą pełny reportaż z Waszego Dnia Ślubu. Już trzy dni po ślubie znajdziecie w naszym panelu kilka zdjęć jako zajawka (wiemy, że nikt nie lubi czekać!) a gdy zaakceptujecie reportaż – uzupełniamy go dla wszystkich Gości mających link i hasło do strony.

To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które kończy czasy jeżdżenia z pendrivem, wysyłania płyt czy nawet pakowania zdjęć w mniejsze pliki i zamieszczania na serwerach by wysłać każdemu z Gości w osobnym mailu.

Pomagamy

Nikomu pracy nie odbieramy, ale bywa, że fotograf ślubny zamienia się czasem w konsultantkę ślubną. Będąc na wielu uroczystościach mamy sporo wiedzy i doświadczenia odnośnie organizacji i z przyjemnością Wam doradzamy. Czasami zastanawiacie się o której najlepiej podać tort, kiedy zrobić pokaz z zimnymi ogniami, jak rozwiązać sprawę z podziękowaniami dla Rodziców czy wejściem do kościoła. Czasem to błahostki ułatwiające organizację, czasem ważniejsze tematy, które potrzebują spojrzenia doświadczonej osoby.
Są chwile na przygotowaniach, kiedy Świadkowa jeszcze nie dojechała, cała Rodzina skupia się na ubieraniu siebie a Wam pęka głowa od myślenia o czym jeszcze zapomnieliście. Mamy to opanowane i ze spokojem możemy wyliczać… tak, tak, czasem to fotograf przypomina o plastrach, płaskich butach czy koszuli na zmianę ;) Nie boimy się pomagać przy składaniu poszetki czy wpinaniu welonu.
Ponadto, nasz kontakt to nie tylko dzień ślubu czy plener. Często podsyłamy kontakty do zaprzyjaźnionych filmowców, wizażystek, dekoratorek i florystek… Czasami poszukiwania na własną rękę bywają męczące a my  dysponując zdjęciami z ich realizacji skracamy Wam drogę, z której możecie skorzystać.

 

Czujecie się z nami dobrze

Spędzacie z nami cały dzień. Zapraszacie nas do swoich domów, przedstawiacie Rodzinie i Bliskim. Kładziemy ogromny nacisk na to, by atmosfera między nami była przyjacielska. Chcemy abyście czuli się z nami swobodnie i nieskromnie stwierdzamy, że póki co udaje nam się to realizować w stu procentach. Traktujemy nasze Pary jak dobrych znajomych jednocześnie pamiętając, że jesteśmy profesjonalistami.
Dlatego też nie miejcie obaw: jeśli lubicie żarty i swobodną rozmowę, na pewno pośmiejemy się razem. Jeśli wolicie zachować dystans: uszanujemy to! Swoim zachowaniem i strojem zawsze doceniamy podniosłość uroczystości i dbamy o to by wyglądać elegancko, jednocześnie nie robiąc “konkurencji” Gościom ani nie wtapiać się zbytnio w uniformy obsługi sali ;)
Cenimy sobie zaufanie i taka właśnie atmosfera sprzyja dobrym zdjęciom: dzięki naszemu podejściu jesteście w stanie otwarcie mówić o swoich oczekiwaniach, obawach, sytuacji. To bardzo cenne!

Z chęcią odpowiadamy na pytania

Rozwiewamy Wasze wątpliwości starając się by nasze odpowiedzi były pełne i utwierdzały Was w przekonaniu, że jesteśmy dla Was właściwi a nasze zdjęcia Was zachwycą. Z przyjemnością dostosowujemy naszą ofertę ślubną do Waszych wymagań i oczekiwań – lubimy słuchać i dostosowywać się do tego, czego potrzebujecie! W pewnym momencie piłka jest po Waszej stronie, dlatego też po prostu nie bójcie się pisać: negocjacje i otwartość to część naszej pracy.
Jeśli nie znajdziecie odpowiedzi w naszym fotograficznym FAQ – pytajcie!