AF

album fotograficzny

Album zdjęciowy to namacalne wspomnienia

Fajnie jest przywoływać miłe momenty.

Z tym zgodzimy się wszyscy i chyba oczywistym jest, że zdjęcia to najlepszy sposób na zatrzymanie tych chwil.
Zatem kiedy otrzymujecie gotowy reportaż ślubny od swojego fotografa (fotografów ;)) najprawdopodobniej będziecie wracać do tych fotografii nie raz.

W zimowe wieczory, kiedy nie ma nic pilnego do zrobienia a kubek ciepłej herbaty i kocyk wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem;
dobre kilka lat po ślubie, kiedy Wasze dziecko będzie chciało zobaczyć na własne oczy jak Mama pięknie wyglądała w sukni ślubnej a Dziadkowie jeszcze mieli ochotę szaleć na parkiecie; wśród rodziny czy znajomych, którzy nie mogli być obecni na Waszej uroczystości a bardzo chcą wiedzieć czy faktycznie bawiliście się tak doskonale jak opowiadają wszyscy; w końcu: nawet w pracy, niedługo po ślubie, żeby pokazać koleżankom o co było tyle hałasu… skoro już codziennie dostawały porcję planów i opowiastek „jak to będzie”.

No tak… przychodzi czas wspomnień i idziecie po pendrive, podchodzicie do komputera, czekacie aż się włączy, odpalacie foty…
No nie. Zupełnie nie. Przecież zabijecie klimat.

fotoksiążka album fotograficzny Białe Kadry

Zdjęcia najlepiej ogląda się na papierze.

I tutaj z pomocą przychodzą drukowane zdjęcia. W formie albumu fotograficznego, fotoksiążki lub luźnych odbitek. 
I nie ma w tym zdaniu ani krzty fałszu. Sami pewnie wiecie z własnego doświadczenia, że najłatwiej wrócić do tych zdjęć, które umieszczone na półce w pokoju zachęcają do tego by po nie sięgnąć i po prostu obejrzeć. Bez wycieczek do komputera, bez liczenia na brak kapryśności nowoczesnej technologii, bez braku efektu „wow” na małym wyświetlaczu komórki.

A co, jeśli te zdjęcia byłyby jeszcze pięknie oprawione?

I tutaj z pomocą przychodzimy my.
Szeroka gama opraw nie tylko w Waszych ulubionych kolorach i odcieniach, ale także materiałach. Jest naturalne płótno, elegancka ekoskóra, przyjemny welur… Wiecie co jest fajne? Że wszystko to dla Was sprawdziliśmy. Widzieliśmy produkty różnych producentów zamawiając materiały próbne, oglądając to co mają do zaoferowania na targach branżowych, poznając najlepsze rozwiązania. Paleta opcji jest naprawdę szeroka a my postaraliśmy się o to, by wybrać z niej to co najlepsze; opierając się o rozmowy z Wami, poznając Wasze preferencje i doskonale znając swoje zdjęcia – ponieważ pamiętajcie, że oprawa musi współgrać z tym, co w środku.

Samo projektowanie nie jest najłatwiejszą sprawą (w końcu zdjęcia muszą być dobrze rozmieszczone, historia ładnie przechodzić z karty na kartę a wszystko powinno zamykać się w ograniczonej ramie rozkładówki/strony).
I nie będziemy Wam ściemniać: zanim wprowadziliśmy do naszej oferty albumy fotograficzne wiele z nich pozwoliło nam się nauczyć na błędach. Wy na szczęście, dzięki nam, tych błędów możecie uniknąć. A wierzcie nam, na pewno byście je popełnili ;)

fotoksiążka, album ślubny i album fotograficzny oraz odbitki

A jeśli album fotograficzny, to jaki? Może jednak fotoksiążka?

W tym momencie nie wiemy. Serio. Fotoksiążka i album fotograficzny mają troszkę różnic między sobą i od Was zależy co bardziej przypadnie Wam do gustu. Dlatego też mamy swój system, który pomaga Wam w decyzyjności, bo w ostateczności to Wy wybieracie tę pamiątkę na całe życie, która będzie u Was zdobiła półkę. My tylko pomagamy :) I trzymając się kurczowo wszystkiego tego, co wyżej napisaliśmy – ciężko oddać zdjęciami (oglądanymi na stronie internetowej) jak fajnie wyglądają te produkty. Dlatego też będziecie widzieć je na żywo a na Waszej skrzynce mailowej znajdziecie pełną ofertę tego, co dla Was przygotowaliśmy!
Co to oznacza w praktyce? Na spotkaniu z nami, przed reportażem macie możliwość obejrzenia naszych albumów pokazowych. Przypominamy ich wygląd i wspominamy o zmianach (producent często wdraża fajne nowinki) kiedy widzimy się ponownie – na przykład na plenerze. Wy mając w pamięci jak wyglądają wydrukowane zdjęcia w takiej formie decydujecie dopiero po obejrzeniu reportażu w jakiej ilości chcecie albumy, jak wielkie mają one być i jakie zdjęcia w nich umieścić.

Wiemy, że możecie mieć dodatkowe pytania, dlatego też te najważniejsze i najczęstsze ujawniliśmy poniżej.
W końcu z albumami, TAKIMI albumami, zapewne stykacie się pierwszy raz!

 • Ile zdjęć mogę zmieścić w albumie?
  Jak dużo chcesz. Najwyżej zrobimy dwa albumy :D A tak na poważniej: najczęściej nasze Pary wybierają około 100 fotografii, ale zamykaliśmy w album ślubny i 300, dlatego też ta górna granica jest bardzo umowna. Jednak czym mniej zdjęć na rozkładówce tym te zdjęcia mają większy format a tym samym są lepiej zaprezentowane.
 • Co to rozkładówka?
  Otwieracie album. Macie lewą stronę i prawą stronę. Razem tworzą rozkładówkę.
 • Ile takich rozkładówek jest w albumie?
  Podstawowa wersja albumu to taka z 10 rozkładówkami. Oczywiście jeśli wybierzecie więcej zdjęć to i więcej rozkładówek musi być dołożonych. Nasz producent wykonuje do 50 rozkładówek i jest to naprawdę ogromna ilość!
 • Czy po rozłożeniu zdjęcia w środku będą miały mniej widoczne fragmenty?
  Albumy rozkładają się na płasko. To oznacza, że nie tracicie ani odrobiny fotografii i powoduje, że można umieścić jedno zdjęcie na całej rozkładówce.
 • Jakie są formaty albumów?
  Wybieracie wśród albumów kwadratowych i prostokątnych o orientacji poziomej. 20x20cm 20x30cm i 30x30cm
  Tym samym, umieszczając zdjęcie na rozkładówce dużego kwadratowego albumu ma ono 30x60cm! Wyobrażacie to sobie <3?
 • Czy karty są sztywne czy miękkie?
  Oferujemy Wam obie te wersje. Ba! Te z cienkimi również mogą rozkładać się na płasko! Cienkie to zazwyczaj tak zwana fotoksiążka
 • Możemy prosić o dodatkową personalizację?
  Macie do wyboru grawer na okładce (na przykład z Waszymi imionami i datą, w ulubionej czcionce) lub nadruk UV – w wybranym przez Was kolorze.
 • A dla Mamy i Teściowej też coś będzie?
  Możecie zdecydować aby projekt w Waszym dużym albumie był przeniesiony na mniejsze albumy. Takie właśnie, które doskonale sprawdzają się jako prezent dla Rodziców, Chrzestnych, Babć, Świadków czy kogokolwiek bliskiego dla Was. Ta niespodzianka cieszy ich bardzo #sprawdzoneinfo
  Jeśli nie chcecie dawać im albumów zdjęciowych, to świetnym rozwiązaniem są odbitki czyli drukowane zdjęcia. 
 • Czy ktoś może zadecydować za nas o tym wszystkim?
  Jasne! Możemy pomóc Wam w wyborze/selekcji zdjęć z reportażu czy pleneru. Doradzimy Wam, które będą fajnie wyglądały i których nie można pominąć. Zasugerujemy okładkę czy też grawer. Możecie też zupełnie poddać się naszej woli i dostać totalną niespodziankę! To, co jest bardzo ważne: przed złożeniem zamówienia, niezależnie czy pozostawiliście decyzje nam czy chcecie mieć udział w doborze albumu, zawsze informujemy Was o ostatecznej cenie abyście mieli kontrolę.
 • A jak nie album to co?
  To odbitki. Wydrukowane zdjęcia o formacie jaki sobie zażyczycie. Świetnie wyglądają w eleganckim pudełku lub welurowej kopercie.
 • Ile to kosztuje…?
  Kosztuje to tyle, ile wynika z sumowania ilości rozkładówek, graweru/nadruku, formatu albumu i ilości albumów. Ceny zaczynają się już od 220zł. Wszystko jest przejrzyście ujęte w Waszej tabelce w mailu organizacyjnym wysłanym po Waszej uroczystości a gdybyście mieli co do tego jakiekolwiek wątpliwości czy pytania – zawsze pomożemy!
 • …i dlaczego tak drogo?
  Halo, halo! Macie spersonalizowaną, ekskluzywną, wyjątkową i trwałą książkę o Waszej miłości! Czy nie uważacie, że ona już jest bezcenna?