obrączki ślubne

Zanim nałożycie obrączki ślubne...

Symbol nieskończonej miłości, nieodzowny element Dnia ślubu: obrączki. Nakładacie je sobie wzajemnie podczas ceremonii ślubnej, mając blisko Świadków tego pięknego wydarzenia. 
Ale co zrobić z obrączkami przed ceremonią? Czy te detale ślubne dobrze uzupełniają reportaż?

Fotograf ślubny patrzy na to z dość oczywistej strony: zdjęcia obrączek ślubnych. I od tego zaczniemy: warto pomyśleć o jakiejś ładnej prezentacji. Tworząc dla Was przykładowy harmonogram dnia ślubu wspominaliśmy, że podczas przygotowań ślubnych jest taki moment, kiedy skupiamy się na detalach i tworzymy zdjęcia ślubne właśnie tych elementów. Staramy się je układać ładnie, wkomponowywać w elementy garderoby, eleganckie meble lub korzystać z tego, co sami przygotowaliście; na przykład ozdobnego pudełeczka na obrączki czy kwiatowej poduszeczki. 

Ale nie patrzymy na to tylko ze względu na piękne zdjęcia ślubne, ale także na sposób podania ich w kościele (który z resztą też uwielbiamy na fotografii) – nie zawsze chcecie korzystać z ozdobnej tacy, którą udostępnia ksiądz. Poza tym, często też obrączki niesione są do ołtarza przez dzieci – super, jeśli umieszczone się w ładnym opakowaniu (jednocześnie uniemożliwiając dzieciom zgubienie ich po drodze – a to naprawdę się zdarza :D!). 

 

Zobaczmy zatem jakie są rozwiązania:

Szklane pudełko na obrączki

Ta szkatułka na obrączki to jest zdecydowany hit ostatnich sezonów ślubnych. Pasuje do niemal każdego stylu ślubu. Wasze wesele jest w stylu rustykalnym lub boho? Wypełnijcie pudełeczko mchem, naturalnymi kwiatami, lub suszkami. Wolicie blask i glamour? Nie ma problemu, idealnie sprawdzi się kawałek atłasu czy jedwabiu, delikatne wstążki, błyskotki i diamenciki. Takie pudełeczko może też być neutralne i naprawdę wspaniale wygląda z żywymi kwiatami, suszoną lawendą czy liśćmi (na przykład eukaliptusa). Od Was zależy jak chcecie zaprezentować w nim swoje obrączki!

szklana szkatułka na obrączki ślubne
szklane pudełko na obrączki ślubne fotograf ślubny Kraków
piękne zdjęcia ślubne i najlepszy duet fotografów małopolska

Drewniane pudełko na obrączki

Wszystkie dekoracje z drewna idealnie sprawdzają się dla tych Par, które czują klimat natury :) Złoto czy platyna ślicznie komponują się z surowym kolorem drewna. Często podkreślone przez ozdoby typu wstążka, sznurek czy mech stabilizowany. Lubimy uzupełniać zdjęcia detali ślubnych także naturą, więc takie pudełeczko wyniesione na zewnątrz, w otoczeniu drzewa czy trawy – robi robotę :D
Pudełka najczęściej występują w dwóch kształtach: bardzo zbliżonym do formatu szklanej szkatułki wspomnianej powyżej lub pudełka bardziej płaskie, w których obrączki ułożone są na specjalnych poduszeczkach. 

drewniane pudełko na obrączki ślubne w kształcie serca w klimacie i z motywem star wars
okrągłe małe pudełeczko na obrączki

Poduszeczka z kwiatów

Idealna alternatywa dla wszystkich tych, którym pudełka czy zamykane szkatułki nie do końca odpowiadają. Poduszeczka z kwiatów, w kształcie serca lub owalu, w którą wbite są dwie szpilki. Dla bezpieczeństwa obrączek ślubnych może być dodatkowo zabezpieczona ozdobną wstążką. Nie jest to rozwiązanie zbyt popularne, ale musicie się z nami zgodzić, że obrączki ślubne prezentują się na niej pięknie!

Pudełko na obrączki od jublilera

Opcja wybierana najczęściej przez tych, którzy mają pewność, że obrączki podawane przed przysięgą małżeńską będą leżały na tacy przygotowanej przez kościół. My zazwyczaj wykonując zdjęcia detali na przygotowaniach staramy się aby wyciągnąć obrączki z takiego pudełka i ładnie je ułożyć (na przykład przy perfumach Panny Młodej czy butach ślubnych). Ale to nie reguła, czasami takie pudełko bardzo ładnie prezentuje ślubną biżuterię. 

kreatywne zdjęcia ślubne najlepszy fotograf ślubny
obrączki od jubilera apart zdjęcia weselne

...a może coś nietypowego?

Pamiętajcie, to Wasz ślub i wesele i wcale nie musicie ograniczać się do rozwiązań już sprawdzonych i przetestowanych przez inne Pary Młode. W kwestii dekoracji możecie poszukiwać przecież nowych rozwiązań i nie kierować się utartymi już ścieżkami. Inspiracje ślubne są dostępne w internecie a przy odrobinie swojej kreatywności i umiejętności może nawet stworzycie taką oprawę swoich obrączek ślubnych, których internet jeszcze nie widział :)?

Kolejny raz przypomnimy, że działamy jako duet fotografów ślubnych (chociaż znajdziecie nas również pod fotograf ślubny Kraków) i przypominamy, że mamy ogromne doświadczenie w wykonywaniu zdjęć ślubnych dając Wam gwarancję, że nawet wtedy, gdy się rozdzielamy – Wy nie musicie się martwić o zdjęcia!
Obrączki mogą być przed Waszym spotkaniem tego dnia albo u Panny Młodej, albo u Pana Młodego – my jesteśmy zazwyczaj w obu tych miejscach jednocześnie :)

Napiszcie do nas i dajcie znać, że chcecie abyśmy byli tego dnia z Wami!