Dwór w Tomaszowicach – najlepsze miejsce na ślub i wesele w Krakowie

Przygotowania ślubne w hotelu - duet fotografów ślubnych

Ileż to już opowiadaliśmy Wam o tym, jak dobrze jest zatrudnić dwóch fotografów na ślub! Ile to wymieniliśmy zalet faktu, że jesteśmy z Wami w dniu ślubu w duecie, kiedy możemy się swobodnie rozdzielić i towarzyszyć Pannie Młodej i Panu Młodemu osobno! 
W jednym z naszych ulubionych miejsc do tworzenia zdjęć ślubnych – Dworze w Tomaszowicach, kolejny raz mieliśmy możliwość przekonać się o tym jak wygodne jest to rozwiązanie, gdy Wasze przygotowania toczą się swoim tempem a zdjęcia mogą być wykonywane jednocześnie u panny młodej i pana młodego. Nie wpływa to w żaden sposób na Wasze plany, nic nie musicie ustawiać i planować pod wykonywane zdjęcia. Swoboda w tym ważnym dniu jest najważniejsza! Dlatego mamy dla Was kolejny reportaż podczas którego udowadniamy że to z nami warto się spotkać na Waszej uroczystości.
Świetnym rozwiązaniem jest przygotowywanie się Państwa Młodych w dniu ślubu, przed ceremonią, w hotelu – w osobnych pokojach. Wzajemny dojazd do siebie nie jest wtedy problemem a ewentualne przesunięcia czasowe są mocno załagodzone faktem, że Para Młoda ma do siebie dosłownie kilka kroków :) 

Najpiękniejszy kościół w Małopolsce

Kraków jest przepięknym miastem, które wciąż odkrywamy na nowo. Ale są też tam miejsca, które mamy okazję odwiedzać z naszymi Parami Młodymi ponownie i ponownie :)
Tak też jest z Uniwerystecką Kolegiatą św. Anny w Krakowie. Ślub w tym kościele to niezapomniane wydarzenie pełne emocji i symboliki. W kaplicy św. Anny odbywają się piękne ceremonie ślubne, otoczone bogactwem artystycznych detali. Sam budynek mieści się w samym centrum Krakowa – emanuje historycznym urokiem i pięknem architektonicznym. Ślub tam to nie tylko akt związany z wiarą, ale również piękna podróż w czasie i przestrzeni, łącząca tradycję z nowoczesnością. Klimatyczna muzyka sakralna wypełnia nawę kościoła, tworząc piękną oprawę dźwiękową dla tej ceremonii. Dźwięk dzwonów rozbrzmiewających w chwili wymiany przysięgi dodaje uroku i emocji temu wyjątkowemu momentowi. Wspaniale jest, gdy Rodzina i przyjaciele zgromadzeni w kościele świętują razem z parą ten wyjątkowy dzień, dzieląc radość i wzruszenie – w tych pięknych okolicznościach mamy możliwość zatrzymywania dla Was tych pięknych chwil na naszych zdjęciach ślubnych. 

Być może dojazd w to miejsce dla osób, które nie poruszają się na co dzień po Krakowie nie jest najłatwiejszą sprawą, ale jeśli się już tam znajdziecie, wszelkie dojazdowe niedogodności pójdą w zapomnienie :)

Piękny ślub i wesele w Krakowie

Po uroczystej ceremonii ślubnej wybieramy się na miejsce wesela. Kraków i jego okolice dają wiele możliwości urządzenia wymarzonego wesela. Wśród dostępnych sal mamy takie gdzie przoduje nowoczesność, mamy też totalnie rustykalne miejsca. Jednak Dwór w Tomaszowicach zdecydowanie określilibyśmy jako ponadczasowy. Uwielbiamy tam wracać i cieszymy się, że kolejna Para Młoda dała nam szansę robienia zdjęć właśnie w tym miejscu. 

Dwór w Tomaszowicach to malownicze miejsce, otoczone pięknym parkiem, które stanowi idealne tło dla romantycznych plenerowych ceremonii ślubnych dla Par, które zdecydowały się na ślub cywilny. Podczas wesela park przynosi spokój od hucznej zabawy i pozwala złapać chwilę oddechu. 
W Oranżerii, w której odbywała się impreza weselna panuje wyjątkowa atmosfera, pełna elegancji i tradycji, co sprawia, że każde wesele staje się niepowtarzalne. Sala jest przestronna i bardzo gustownie urządzona, co daje możliwość organizacji przyjęć o różnej skali. Tym razem mieliśmy przyjemność fotografować na weselu, gdzie wszystkie okrągłe stoły były na dole sali i wszyscy Goście bawili się wspólnie. Świetne rozwiązanie nie tylko dla fotografa, ale także dla Pary Młodej. 

Zachwycające dekoracje tylko podkreślały wyjątkowość miejsca – kwiaty zwisające z sufitu to totalny hit! 

Cypryjske wesele - fotografia ślubna Kraków Białe Kadry

Musimy zaznaczyć że pan młody swoje korzenie ma na Cyprze, dlatego też już od wejścia na salę weselna było wiadomo, że to cytryny królują jako dekoracje. Wspaniały pomysł, świetnie zrealizowany! Wszechobecne cytrusy nie tylko były porozrzucane na stołach, ale także pięknie wplecione w kwiatowe dekoracje. Dodatkowo, na stołach z alkoholem i na słodkim stole można było spróbować nie tylko polskich ale także cypryjskich specjalności.

Jednak to tylko to, co było widać na pierwszy rzut oka, bo dopiero później okazało się, jak wspaniale bawią się Goście weselni! 
Tradycyjna muzyka i tańce cypryjskie zagościły na parkiecie pozwalając na piękne przenikanie się obu kultur. Kolejny raz potwierdziło się, że niestraszna deszczowa i chłodna pogoda, gdy panują dobre gorące emocje :) Z resztą, my deszczu się nie boimy i nawet jesteśmy skłonni stwierdzić, że takie zdjęcia mają swój urok i niosą wspomnienia :) Lamy na weselu też nie zdawały się narzekać i skutecznie umilały popołudnie na świeżym powietrzu :)

Międzynarodowe wesele - Oranżeria Dwór Tomaszowice

Fotografowanie międzynarodowego wesela to wyjątkowe wyzwanie, ale również fascynująca okazja do uwiecznienia różnorodności kulturowej i emocji. Fotograf musi być elastyczny i otwarty, komunikacja z Parą Młodą i ustalenia poczynione jeszcze przed dniem ślubu to chyba klucz do sukcesu :) 

Mamy nadzieję, że nasz reportaż ślubny pozostanie na długo miłym wspomnieniem dla kolejnej cudownej Pary Młodej <3 

Miejsce: Dwór w Tomaszowicach
konferansjer: Przemysław Kopiejka
fotobudka: FlaszGang

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *