Zielone Wzgórze – rustykalny klimat wesela

Planujemy ślub i wesele w Krakowie

W pewną ślubną sobotę daliśmy się porwać urokowi osiedla Szklane Domy i rustykalnej sali weselnej Zielone Wzgórze w Koniuszy. 

Chociaż jesteśmy pod nieustannym zachwytem miejsc Krakowa, to nie będziemy Was okłamywać – bywa tak, że wcale nie lubimy się z tymi murami, tłokiem i masą turystów. Ale okazuje się, że mamy okazję być w miejscach, o których wcześniej tylko słyszeliśmy i… zakochujemy się na nowo :) 

Tak właśnie jest z zakątkami Nowej Huty – dzielnicy Krakowa, którą się albo kocha, albo nienawidzi. Dość ciężkie budownictwo połączone z ogromem zieleni, jak na miasto, które niestety zieleni się wyzbywa, daje niezłą odskocznię od znanego wszystkim centrum Krakowa, z klimatycznymi kamienicami i turystycznym gwarem. Ale wierzcie nam, Huta da się lubić i może jeszcze zaskoczyć :) W tę ślubną sobotę daliśmy się porwać urokowi osiedla Szklane Domy i rustykalnej sali weselnej Zielone Wzgórze w Koniuszy. 

Ślub w Nowej Hucie - najpiękniejszy kościół Kraków

Państwo Młodzi zaprosili nas na przygotowania ślubne i ceremonię ślubu do Nowej Huty. Oczywiście wiedzieliśmy, gdzie jedziemy i nawet kojarzyliśmy miejsce ceremonii, ale jakoś nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji by fotografować ślub właśnie w tym kościele. 

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej i bł. Wincentego Kadłubka – „Kościół Szklane Domy”, dzięki nazwie osiedla, na którym się znajduje.  Budynek ma nowoczesną bryłę z charakterystycznym dachem, który, gdy patrzymy na budynek od frontu, daje kształt drzewa. Wejścia to korzenie i pień a dach to rozłożysta korona. Wnętrze nie jest podzielone na nawy, jak w tradycyjnych świątyniach, ale jest jedną surową, jasną i przestronną halą. I właśnie to wnętrze robi największe wrażenie – patrzymy na nie nie tylko jako fotograf ślubny Kraków, ale po prostu jako ktoś, kto docenia piękną architekturę. 

W środku jest jasno ponieważ kościół ma przeszklony dach, co pięknie blenduje, pozwalając by zdjęcia ślubne nie tylko były dobrze naświetlone, ale także wypełnione przyjemnym blaskiem. Naturalna fotografia ślubna to coś, co każdy fotograf ślubny powinien obrać za cel, ponieważ pamiętajcie, że nasze zdjęcia zostają z Wami na lata (pewnie będziecie je oglądać ze swoimi wnukami :)) i ważne jest to aby chwytać na fotografiach właśnie takie, z pozoru drobne, piękne momenty. 

Kraków Koniusza - rustykalne Zielone Wzgórze

Po pięknej ceremonii ślubu pojechaliśmy wraz z Parą Młodą do pobliskiego Zielonego Wzgórza, zlokalizowanego w miejscowości Koniusza. Już od wejścia wiedzieliśmy, że powstaną tu piękne zdjęcia ślubne a Goście dali nam pewność, że z parkietu nikt nie będzie schodził! 
Zielone Wzgórze to tak naprawdę dwa budynki, w których mogą się odbywać dwa niezależne wesela jednocześnie. Wyżej położona jest tzw. Stodoła i to właśnie tam mieliśmy przyjemność fotografować wesele. 

O ile wesele w stodole to ostatnio taki dość popularny trend, tak trzeba zaznaczyć, że ta w której byliśmy, nie bardzo ma się do powszechnego postrzegania tego typu budynku. Dekoracje i wystrój w bardzo klimatycznym stylu, mnóstwo drewnianych elementów pozwalających na przykład na podwieszenie dekoracji czy lampek i żarówek. Jutowe i sznurkowe elementy, które chęcią fotografujemy, by były to później idealne detale ślubne urozmaicające reportaż i często służące jako inspiracje ślubne dla innych Par Młodych. Piękny Słodki Stół, który nie tylko wpisuje się w klimat wesela, ale po prostu zachęca do skosztowania słodkości (nawet przed obiadem :D!). Parkiet, na który był widok z balkonu, pozwalający nam na robienie zdjęć ślubnych również z góry
(nie, nie, wbrew pozorom dron nie był obecny na imprezie :D). 

Piękne otoczenie jakie ma sala weselna Zielone Wzgórze pozwoliło nam na to abyśmy zrobili również sesję ślubną w dniu ślubu. Światło tego dnia wspaniale nam poświeciło i jak zazwyczaj na takich plenerach upolowaliśmy tak zwaną złotą godzinę, kiedy to kolor światła i wysokość słońca zachwyca najbardziej. Lubimy takie swobodne i naturalne zdjęcia ślubne, które powstają dokładnie w dzień ślubu, gdy przepięknie wyglądacie i jesteście trzymani emocjami tego Dnia!

fotograf ślubny i fotografia ślubna Kraków Białe Kadry kościół szklane domy i wesele sala Zielone Wzgórze Koniusza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *