WS

weselne stoły

Pierwszy krok: wybór sali na wesele

Wybierając salę weselną na swoją imprezę bardzo często skupiacie się na wielu dość ogólnych (ale bardzo ważnych) aspektach. Należy rozważyć jej wybór nie tylko pod kątem tego jak daleko jest od Waszego miejsca ślubu, ale często także czy ma miejsca noclegowe, ilu Gości pomieści, jak wygląda menu (i czy jedzenie jest smaczne) czy też bardzo prozaiczna kwestia: czy wybrany termin ślubu jest dostępny. 

Każdy z tych punktów może bardzo szybko wyeliminować pewne miejsca.
Załóżmy jednak, że wszystko na sali Wam odpowiada, oczami wyobraźni widzicie już na niej swoją imprezę weselną, którą nakręca dobra muzyka, fajna energia i przede wszystkim: Wy i Goście.
ALE! Sala weselna na weselu nie wygląda przecież dokładnie tak jak widzicie ją podczas podpisywania umowy z restauracją. Musicie tchnąć w nią swoją wizję tego dnia, dekoracje, motywy przewodnie, czasami nawet pozorne drobnostki… które jednak będą świadczyły o Waszych upodobaniach i guście. Rzeczy, które niejako kreują Wasze zdjęcia ślubne

W zależności od sali i jej właściciela/managera możliwe są zmiany w określonym zakresie. Chodzi tu nie tylko o dekoracje florystyczne czy zawieszone przy suficie światełka, ale także o wyborach jakie stawiają przed Wami możliwości sali.  Mowa tutaj na przykład o wyborze kształtu stołów. 

Stoły okrągłe czy prostokątne? A może kwadratowe? Jakie są za i przeciw każdego rozwiązania, co bardziej pasuje? 

Zdjęcia ślubne na sali weselnej

My jako fotografowie ślubni zawsze patrzymy na Wasze wesela pod kątem możliwości wykonania zdjęć i takiej prezentacji poszczególnych elementów tego ważnego dnia, by jak najlepiej pokazać je w reportażu ślubnym.
Tak też jest w przypadku stołów weselnych i dekoracji na nich. Odpowiadając szybko na pytania, jakie mogą się w tej chwili nasunąć:
Czy któreś stoły fotografuje się lepiej? – Nie. 

Czy kształt stołów weselnych ma wpływ na zdjęcia rodzinne? – Nie.

Czy któreś stoły ładniej wyglądają na zdjęciach? – To zależy. 

W ślubnej historii ogólny widok na salę najczęściej pojawia się jeszcze przed wejściem Pary Młodej i Gości. Często czas sprzyja nam na tyle, że możemy być na sali weselnej jako pierwsi i tam zastać w pełni przygotowane miejsce wesela, które nie jest jeszcze zaburzone.
Staramy się także robić zdjęcia rodzinne, kiedy to Wasi Goście zajęci są rozmową, dyskusją, toastami. Nie ma dla nas najmniejszego znaczenia przez jaki kształt stołów się przeciskamy – i tak zawsze jesteśmy wtedy gdzieś pomiędzy krzesłami ;)

Na pewno zaciekawiło Was w odpowiedzi na wygląd stołów tajemnicze „to zależy”. Jest tak bowiem, że nie zawsze wizja Pary Młodej pasuje do sali jaką sobie wybrali. Styl glamour gryzie się z rustykiem, kolor pomarańczowy nie sposób dopasować do każdej barwy, a okrągły stół weselny nie może być forsowany tylko dlatego, że uważamy ten kształt za bardziej elegancki.
Czy myśleliście o plusach i minusach każdego rozwiązania? Czy przeanalizowaliście jak będzie wyglądała Wasza sala dokładnie z taką ilością Gości jak planujecie, z dekoracjami jakie Wam się marzą? 

Okrągłe stoły na weselu: wady i zalety

O okrągłych stołach na pewno można powiedzieć, że są eleganckie i w dobrym stylu. Sala nimi wypełniona nabiera klasy i daje możliwości na zgrupowanie Gości w konkretny sposób. Ale czy są one zawsze dobrym wyborem?

+ mieszczą 8-12 osób

+ ładnie wypełniają salę, gdy zapraszamy dużo mniej Gości niż ona przewiduje

+ pozwalają na lepszy kontakt weselników – każdy widzi każdego

+ dają większą swobodę Gościom, nie wymagają przeciskania się przez rząd osób siedzących 

+ pozwalają na większą swobodę w dekoracji

przy większych weselach wymagają ogromnej sali gdyż zajmują sporo miejsca

trudność może sprawiać podzielenie Gości

Prostokątne stoły na weselu: plusy i minusy

Ta klasyczna forma stołów sprawdza się na dużych weselach. Czasami są one właściwie jedynym rozwiązaniem na to by pomieścić wszystkich na sali weselnej.
Nie musi to wcale oznaczać, że będzie mniej elegancko czy nudno!
Rozważcie sposób ustawienia stołów a także ich wielkość: możecie zdecydować się na długie ławy, ale równie dobrze stoliki mogą być mniejsze.

+ mieści się przy nich większa ilość Gości

+ mieści się więcej przekąsek/talerzy

+ można w łatwiejszy sposób odizolować od siebie nielubiące się osoby

ktoś może poczuć się urażony miejscem „na końcu”

mogą być trudności w przemieszczaniu się między stolikami i z siadaniem/wychodzeniem zza stołu

prostokątne stoły na weselu, fotograf duet foto małopolska kraków, niezbędnik ślubny

Czym się kierować przy wyborze kształtu stołu?

Myślimy, że najlepiej rozważyć obie opcje (jeśli oczywiście sala weselna je umożliwia) i skupić się na tym co pasuje do miejsca weselnej imprezy i do Was samych. Zapewne całkiem dobrze znacie swoich Gości, wiecie czy są to osoby, które można konkretnie zgrupować tak, by nikt nie czuł się odizolowany i pominięty. Bierzcie również poprawkę na to, że podczas dobrego wesela integracja jest bardzo mocna i w ostateczności Goście z chęcią wędrują między stolikami.

Wybierzcie to, co jest w Waszym guście i rozważcie od razu jakie dekoracje oraz przekąski będą umieszczone na blatach. Czy wymarzone wysokie wazony lub kandelabry  nie „gryzą się” przypadkiem z wyborem, czy obszerna płożąca dekoracja zrobi miejsce licznym talerzom z przekąskami? Patrzcie pod szerszym kątem.

Połączcie wszystkie te punkty, wybierzcie najlepiej i pamiętajcie, że… nic nie liczy się tak jak dobra atmosfera :)!

My i nasza fotografia ślubna postaramy się, byście otrzymali najpiękniejszą pamiątkę! 

Zobacz inne nasze porady!

i zorganizuj najpiękniejsze wesele