???

samochód do ślubu

Samochód ślubny w reportażu

Mogło by się wydawać, że oglądając zdjęcia ślubne pojazd jakim przyjeżdża Para Młoda jest po prostu mało istotnym elementem w całym ślubnym reportażu. Owszem, być może czasami samochód nie gra głównej roli, jednak warto mu się przyjrzeć – ten element dnia ślubu ma sporo potencjału!
Staramy się zwracać uwagę na wszystkie składowe Waszego Najpiękniejszego Dnia, które są dla Was ważne i robimy wszystko, by dobrze ująć je na zdjęciach ślubnych i wkomponować w Waszą fotograficzną historię.
Tworząc reportaż ślubny mamy kilka momentów podczas przygotowań, ceremonii i wesela, kiedy jest czas na to aby sfotografować Wasze weselne auto!

A kiedy dokładnie jest czas na zdjęcia samochodu?

To chwile podczas dekorowania; czasami jest przy tym sporo śmiechu, bo robicie to razem z najbliższymi lub Panowie są pozostawieni przy tej funkcji zupełnie nie rozumiejąc, które kwiatki gdzie mają być umieszczone :D). Skupiamy się także na detalach i wykorzystujemy czas, kiedy możemy zrobić zdjęcia samego pojazdu – wiemy, że to dobry motyw uzupełniający całą historię ślubną! Z resztą, my uwielbiamy zdjęcia detali i doskonale wiemy jak dobrze ona działają podczas oglądania fotografii. 


Jest także moment przyjazdu Pana Młodego do Panny Młodej, jest moment wsiadania do samochodu pod domen/hotelem lub wspólne wysiadanie. To także fajne chwile do uwieczniania. Warto również zwrócić uwagę na czas podczas ceremonii ślubnej, kiedy to jedno z nas może wyjść na chwilę i sfotografować auto przed kościołem – nie zapominajcie, że jesteśmy duetem fotografów ślubnych i jesteśmy w stanie być przy Was i fotografować miejsca, których nie widzicie, jednocześnie!
Ponieważ jest to zupełnie bezpieczne kiedy jedziemy za Wami – często jedno z nas robi zdjęcia, gdy Wasz samochód jest w trasie na wesele – pozwala to
na piękne
ujęcia podczas drogiJeśli macie ochotę i czas pozwala, możemy wybrać się na krótką sesję plenerową i sfotografować Was w bardziej pozowanych momentach. Oczywiście sesja plenerowa nie musi w całości opierać się na pozowaniu z autem – wystarczy kilka kadrów!

 

To, jak dokładnie wygląda przebieg dnia ślubu dowiecie się z osobnego wpisu —> harmonogram dnia ślubu

Czy warto wynajmować auto do ślubu?

Chyba już udowodniliśmy, że miejsce na samochód w reportażu ślubnym jest. Ale pozostaje jeszcze kwestia czy w ogóle warto szukać firmy, która takimi samochodami ślubnymi się zajmuje. Jak zazwyczaj bywa, są dwa nurty mówiące o tym jak lepiej, co się powinno i co się bardziej opłaca. Jednak tak jak przy całej ślubnej organizacji, tak i przy decyzji o wynajęciu samochodu na ślub musicie wziąć pod uwagę Waszą własną sytuację.
Przede wszystkim warto sobie odpowiedzieć już na wstępie na kilka pytań, które na pewno pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Czy przemieszczenie się z przygotowań na ceremonię i wesele wymaga jazdy samochodem?

Częstym rozwiązaniem wybieranym przez Pary Młode jest taka organizacja Dnia Ślubu, by zminimalizować potrzebę przemieszczania.
Przygotowania fryzjera, wizażystki czy ubieranie, odbywają się w hotelu, w którym jest również przeznaczone miejsce na ceremonię ślubu (w końcu nie każde zaślubiny odbywają się w murach kościoła lub urzędu stanu cywilnego), po czym Goście przechodzą na miejsce imprezy weselnej.
Nie ma tutaj potrzeby transportu Pary Młodej, stąd też decyzja o wynajęciu samochodu jest oczywista:
samochód nie jest potrzebny.

Czy uważacie wynajęcie samochodu na ślub za fajną sprawę?

Pytanie dość ogólne, ale wbrew pozorom ważne. Odpowiedź na nie może przesądzić o decyzji odnośnie wynajęcia pojazdu.
Bo jeśli na przykład Para Młoda ma takie podejście, że wydawanie pieniędzy na wynajem samochodu to kompletna strata finansowa i zupełnie nie zależy im na tym jakim transportem dotrą do miejsca ślubu i wesela – to przecież
nie ma żadnego obowiązku i z czystym sumieniem można skreślić ten punkt z listy planowania.
Mało tego, czasami Pary Młode lub ich najbliżsi są w posiadaniu tak fajnych samochodów, że nawet nie biorą pod uwagę rozglądania się za czymś innym.
ALE są Narzeczeni, dla których Dzień Ślubu to świetne uzasadnienie tego, by przejechać się czymś, czym na co dzień nie jeżdżą lub nigdy nie mieli okazji.
I w tym nie ma nic złego, w końcu Dzień Ślubu to dzień niezwykły i wyjątkowo, dlatego czemu by nie podkreślić go jeszcze bardziej?

Czy macie budżet na wynajęcie samochodu do ślubu?

No cóż, o pieniądzach podobno zawsze rozmawia się najtrudniej. Ale trzeba, jeśli w planach jest ich wydanie. Czasami ta kwestia skutecznie blokuje plany odnośnie transportu i trzeba brać pod uwagę jazdę swoim własnym samochodem lub pożyczenie auta do ślubu od kogoś znajomego.
Zatem: ile kosztuje wynajęcie samochodu na ślub? No i tutaj, tak jak przy każdej usłudze, ceny są tak zróżnicowane, że chyba nie ma sposobu na to, by jasno odpowiedzieć i nie wprowadzić Was w błąd. Zależą od wielu czynników i nie są to tylko tak oczywiste sprawy jak Wasze preferencje co do pojazdu czy odległość jaką będziecie musieli w tym samochodzie pokonać, ale także to, czy wymagane jest wynajęcie kierowcy, na jak długi czas potrzebujecie auta etc.
Wśród wielu ofert na pewno znajdziecie coś bardzo budżetowego z Waszej okolicy jak i unikatowe samochody za kilka tysięcy.

Samochód nowoczesny czy zabytkowy?

Jeśli już jesteście po wstępnej decyzji, że decydujecie się na usługę wynajęcia samochodu  i będziecie korzystali z firmy specjalizującej się w tym a nie kogoś znajomego, przychodzi czas na decyzję co to w ogóle będzie za samochód.
Nie chcielibyśmy tutaj pisać referatów i list pojazdów, bo nie o to chodzi aby sporządzać katalog dostępnych aut. Niemniej, to co zauważamy wśród Par Młodych, to totalne rozbicie na dwa obozy: Pary Młode, które chciałyby pojechać do ślubu jakimś szybkim, sportowym samochodem lub tacy, którzy wolą retro pojazdy i popularne klasyki.
Nie jest to oczywiście obowiązek, ale sporym ułatwieniem dla wszystkich niezdecydowanych może być to, by kluczem do wyboru było miejsce, w którym ma się odbywać wesele i ogólny styl Waszego ślubu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu na ślub?

klimatyzacja
znamy Pary Młode, które dla swoich marzeń są w stanie zacisnąć zęby i pokonać trasę z ceremonii na wesele w zabytkowym samochodzie bez klimatyzacji. Ale musicie mieć świadomość na co się decydujecie, jeśli na przykład Wasze wesele wypada w upalne sierpniowe popołudnie a na salę weselną jest do pokonania 40minut drogi. Jasne, da się, ale mimo wszystko w takim wypadku warto przemyśleć swoją decyzję, jeśli Panna Młoda ma zachować makijaż ślubny w pierwotnej formie ;)

wnętrze
często macie okazję przed podpisaniem umowy z firmą zobaczyć samochód na żywo, wsiąść i sprawdzić wygodę. Pamiętajcie, że w dniu ślubu będziecie w innych ubraniach i dobrze by było, żeby one zarówno przed wejściem jak i po wyjściu z samochodu wyglądały tak samo dobrze. I żeby to wejście w ogóle było możliwe: dlatego też uwzględnijcie obszerne suknie ślubne, długie treny czy przypięte (bardzo łatwe do pomięcia) welony. Jeśli suknia ślubna będzie duża – w samochodzie musi być odpowiednio dużo miejsca.

wygoda
jeśli już o wsiadaniu mowa, nie tylko w wypadku dużych sukni jest problem ale także bardzo obcisłe rybki potrafią sprawiać trudności. Podjazd Pary Młodej i wysiadanie z auta zazwyczaj mocno ściąga wzrok Gości Weselnych i dobrze by było aby obyło się bez wpadek w postaci zadzierania sukienki po uda ;)

ilość miejsc
nie musicie już rok przed ślubem wiedzieć z kim jedziecie na salę weselną, ale jeśli wybór padnie na konkretny samochód, to decyzja ta może być niejako podjęta za Was. Chcąc jechać razem wygodnie z tyłu lub w jednym aucie ze świadkami (drużbami) rozważajcie samochody mieszczące pięć osób – dzięki temu na pewno się zmieścicie a jeśli wynajem samochodu uwzględnia kierowcę to i tu nie będzie problemu. Duże samochody typu Volkswagen T2 lub Jelcz tzw. “Ogórek” pomieszczą kilka osób, dlatego Wasza ekipa do ślubu może być całkiem spora.
Ale są również samochody, które uwzględniają tylko Waszą dwójkę i jedno z Was musi być w dniu ślubu kierowcą – wtedy nie ma mowy o towarzystwie kogoś innego. 

kierowca
pozostając w temacie osoby kierującej, miejcie na uwadze, że czasem nawet najpewniejszy i doświadczony kierowca może być zaskoczony jaki stres dostarcza ten dzień. Dlatego jeśli są obawy, że nie podołacie prowadzeniu – postawcie na kierowcę z firmy wynajmującej.
Bardzo szybkie samochody, samochody z inną skrzynią biegów niż taką jaką jeździcie na co dzień lub duże pojazdy, to czasem zaskoczenie nie mniejsze niż stres – dlatego może się okazać, że przyjemność z jazdy będziecie mieli 100razy większą jadąc jako pasażer kogoś, kto zna dobrze możliwości danego samochodu. A Wy w spokoju będziecie mogli cieszyć się świeżo poślubioną żoną/mężem :)
A jeśli już mowa o drugiej połówce (:D) – prowadząc samochód należy być bezwzględnie trzeźwym – wyklucza to zatem picie alkoholu na przygotowaniach czy w tak zwanym międzyczasie. Jeśli ktoś planuje kilka głębszych kieliszków ze Świadkiem lub szampana w towarzystwie Druhen, to o prowadzeniu samochodu nie może być mowy. 

dekoracja samochodu
nie ukrywamy, że widzimy tendencję do minimalizmu w kwestii dekoracji samochodu do ślubu. Jest sporo racji w tym, że piękny samochód nie potrzebuje wielu ozdób i z powodzeniem wystarczające są drobne akcenty kwiatowe lub wstążki w okolicy klamek czy na masce. W zależności od Waszej opinii na ten temat, musicie zwrócić uwagę, czy firma ma dekorowanie samochodu w cenie (i co to za dekoracje). 

Dekoracja samochodu ślubnego

Nasze autorskie zdjęcia ślubne, które pokazują jak Pary Młode u których tworzyliśmy reportaże ślubne dekorowały swoje samochody,
znajdziecie w naszym portfolio oraz na blogu, przy historiach ślubnych.

Chcielibyśmy także pokazać dekoracje zaczerpnięte z sieci: być może to pozwoli na to abyśmy fotografowali na ślubie
zupełnie inaczej przystrojone i zupełnie inne auta niż zazwyczaj :)

Pinterest

zapraszamy do zwiedzania naszej tablicy!