Czy sesja narzeczeńska jest potrzebna?

W krótkich, żołnierskich słowach: nie, nie jest.
Ale jest fajna! I warto ją zrobić!

A dlaczego warto? No cóż, efektem są przede wszystkim dobre zdjęcia. To niezła pamiątka na lata. Emocje nas otaczające (w szczególności te pozytywne!) warto zapamiętywać i zachowywać a najlepszym na to sposobem są oczywiście fotografie! Nie dajcie się zwieść swojej pamięci: u każdego bywa ona zawodna a my pomagamy ją podtrzymać!

Nie macie pierścionka zaręczynowego!

Oczywiście jeśli nie jesteście po zaręczynach i nie macie pierścionka zaręczynowego – i tak możecie mieć sesję, my tego nie sprawdzamy :D Wtedy sesja narzeczeńska staje się po prostu sesją dla Pary i przyjemność z niej płynąca ani troszeczkę się nie zmniejsza!
Sprawdzamy za to wzajemne uczucia, dlatego nie możecie zapomnieć o tym jak się kochacie!
Sesja zaręczynowa kojarzy się głownie z pierścionkiem i przeróżnymi gadżetami. Dmuchane balony, literki, kokardki, motywy przewodnie… miliony pomysłów takie jak u koleżanek albo znalezionych na Pinterest. Nie przejmujcie się, nie one są najważniejsze.

fotograf do sesji narzeczeńskiej, sesja zaręczynowa kraków i katowice pierścionek zaręczynowy

Poznajcie swojego fotografa ślubnego!

Spotykamy się następnym razem z okazji Waszego ślubu. Macie obawy czy się dogadamy, czy dobrze wybraliście, czy jest między nami ta tak zwana „chemia„, która pozwoli na śmiałość i szczerość.
W końcu musicie się przy nas czuć swobodnie i bez skrępowania okazywać sobie uczucia. Czasami jesteśmy BARDZO blisko! Nie mówimy, że to proste. W końcu ktoś patrzy jak się przytulacie, całujecie a czasem, o zgrozo, mówi jak macie to robić! Ale nie martwcie się, sesja narzeczeńska jest świetnie spędzonym czasem i przykładamy ogromną wagę do tego abyście nie odczuli jej jako jakiś obowiązek a raczej jako przyjemny i niemal spontaniczny spacer. Te półtorej godziny spędzone razem pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości i przełamać ewentualne bariery między nami. Aczkolwiek my wolimy mówić, że po prostu utwierdzacie się w dobrym wyborze fotografa na ślub. Chcemy być Waszym najlepszym fotografem!
Nawet jeśli z miliona różnych możliwych powodów nie będziemy Wam towarzyszyć na ślubie to nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy się poznali. Nowe znajomości są super!

zakochani w Krakowie i Katowicach, sesja narzeczeńska kraków, fotograf na spontaniczne zdjęcia

Opowiedzcie o swoich ślubnych planach!

Dużo rozmawiamy. Bardzo dużo. W sumie cały czas o czymś opowiadamy, bo to wspaniale rozluźnia atmosferę i pozwala nam się wzajemnie poznać. My opowiadamy, ale i Wy opowiadacie. A to nam, fotografom, daje dużo informacji o tym jak planujecie swoją uroczystość i czego możemy się spodziewać.
Oczywiście, wiele ustaleń jest przerabianych już na etapie podpisywania umowy, jednak często między umową a ślubem jest ponad rok czasu a sesja narzeczeńska jest gdzieś po drodze, bliżej terminu ślubu. Wtedy macie już zazwyczaj schemat dnia dość mocno wyklarowany i możemy go przeanalizować, porozmawiać.
Takie rozmowy bardzo dużo nam dają wzajemnie. Wiemy jak przygotować się sprzętowo i organizacyjnie do Waszego ślubu (chociaż radzimy sobie w każdej sytuacji:)), ale także mamy możliwość ewentualnego doradzenia Wam. W końcu wiele ślubów już widzieliśmy, wiele pomysłów i rozwiązań jest nam znane.

I tutaj też żadną przeszkodą nie jest fakt, że widzimy się tylko na sesji narzeczeńskiej. My naprawdę uwielbiamy poznawać nowych ludzi i słuchać ich punktów widzenia na niektóre sprawy, dużo się wtedy uczymy i dowiadujemy. Zatem być może dzięki Wam będziemy mogli coś fajnego przekazać innej Parze (lub Wam doradzić :)).

fotograf do sesji narzeczeńskiej, sesja zaręczynowa kraków i katowice

Nie umiemy pozować do zdjęć!

My nie umiemy, Wy nie umiecie. Bywa, trudno. Nic nie stoi na przeszkodzie by przekonać się, że i bez modelingowej przeszłości jesteście turbo fotogeniczni!
Bo może nie wiecie, ale szczerość i uśmiech zawsze dodają zdjęciom uroku i jeśli tylko będziecie autentyczni to absolutnie się zaskoczycie tym jak dobrze wyglądacie na fotografiach.
Tak, na pewno damy Wam kilka wskazówek jak się ustawiać do zdjęć lub na co zwracać uwagę podczas pozowania. Ale z pewnością nie są to zadania do wykonania, którym nie podołacie i które wymagają obycia z obiektywem. To my staramy się abyście dobrze wyszli. Wy macie być sobą i dla siebie. I to zawsze pięknie wygląda.

Zimowa sesja, wiosenny ślub?

Sesja narzeczeńska nie musi być w żaden sposób podporządkowana ani klimatowi wesela, ani porze roku, ani tym bardziej miejscu.
Planujecie latem piękny, sielski ślub przepełniony rustykalnymi dekoracjami i boho dodatkami? Kochacie wiejskie klimaty i ceremonia ślubna z dala od miasta w gronie najbliższej rodziny jest tym o czym od dawna marzyliście? Ale z drugiej strony… poznaliście się w Krakowie, w tym mieście zostawiliście serce i tłumy ludzi czy miejska architektura to coś gdzieś w głębi duszy Wam gra? Chcecie pokazać jak Wasza miłość rozkwitała, właśnie tam? No i super: widzimy się na spacerze po krakowskich uliczkach, robimy zdjęcia narzeczeńskie… a za parę miesięcy spotykamy się na Waszej uroczystości ślubnej.
Jak widać można zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko :D

fotograf do sesji narzeczeńskiej, sesja zaręczynowa kraków i katowice

Drukujemy zdjęcia!

Przydatność narzeczeńskich fotografii w przedślubnych inspiracjach jest ogromna! Taka sesja może ozdobić zaproszenia ślubne lub wysyłane  jako zawiadomienie o ślubie ’save the date
Możecie także pięknie oprawić je w albumie i podarować jako prezent dla Rodziców w ramach podziękowania dla Rodziców a jeśli planujecie Księgę Gości – Wasze zdjęcie z sesji narzeczeńskiej powinno być tym, które na początku powita wszystkich wpisujących się.
Świetnym pomysłem jest także zawieszenie Waszych zdjęć na sali weselnej – mogą być piękną ozdobą!

A gdyby tak nie drukować… Facebook i Instagram również świetnie sprawdzają się jako sposób na przygotowanie znajomych do zbliżającej się uroczystości a ponieważ zawsze robimy portrety: nowe profilowe też się znajdzie :D!
Własna strona internetowa z informacjami odnośnie ślubu? Tak, tam zdjęcia również świetnie się sprawdzą!

zakochani w Krakowie i Katowicach, sesja narzeczeńska kraków, fotograf na spontaniczne zdjęcia

Niech na sesji zdjęciowej będzie swobodnie!

Jak już jesteśmy przy wydrukach… często wprowadzając się do mieszkania chcecie je zaakcentować zdjęciami. Jeśli nie będzie to mozaika i ściana zdjęć a raczej honorowo powieszone portrety to bardzo często zdarza się,  ze zdjęcia ślubne, jakie by nie były piękne… odrobinę się nudzą. No bo biała suknia, garnitur, specjalna okazja… a Wy już bawicie drugie dziecko i jakoś tak koronki i atłasy zbyt mało aktualne by wisieć na ścianie.
Za to swobodna sesja zakochanych… czy to przedślubna czy nawet poślubna sprawdza się zawsze i nie przedawnia! Warto mieć takie zdjęcia!

Weźcie swojego pupila!

Kiedy w ślubnym zamieszaniu nie zawsze jest czas na to by pokazać w pełnej krasie czworonożnego członka Waszej rodziny – zrealizujmy z nim zdjęcia właśnie przed ślubem! Sesja narzeczeńska z pieskiem to cudna pamiątka na lata i mnóstwo śmiechu!

sesja zdjęciowa z naszym pieskiem, najpiękniejsze zdjęcia narzeczeńskie, spontaniczna sesja z fotografem

Jak się przygotować do sesji zaręczonowej?

Który to już raz będziemy mówić o swobodzie? Nie liczymy. Ale mamy nadzieję, że to Wam się utrwaliło, bo właśnie ta myśl powinna przyświecać w przygotowaniach. Macie być ubrani a nie przebrani. Droga przyszła Panno Młoda – jeśli nie czujesz się dobrze w butach na wysokich obcasach – nie zakładaj ich, bądź w płaskich balerinkach czy sandałkach. Przyszły Panie Młody – jeśli nie nosisz marynarek a szelki do spodni to dla Ciebie dziwny powrót dawnej mody, której nie rozumiesz – nie daj się przekonać. Ma być po Waszemu!
Jednak jeśli postawicie na wyjątkowy wygląd, czy sesja zdjęciowa nie jest świetnym pretekstem do wykonania próbnego makijażu i fryzury? Sprawdzicie jak stylizacja sprawdza się na zdjęciach, jak „trzyma się” w ciągu dnia czy nie ogranicza i nie wymaga specjalnego traktowania.

Zatem oprócz zabrania ze sobą dobrych humorów nie jest wymagane nic. No, może czasem spray na komary i kleszcze, szczotka do włosów czy butelka wody mineralnej (bo sesje w upalne lato to czasem hardkor :D).

zakochani w Krakowie i Katowicach, sesja narzeczeńska kraków, fotograf na spontaniczne zdjęcia

Gdzie, jak i za ile?

Sesja narzeczeńska jest zdecydowanie tańsza od sesji ślubnej. Nie wymaga wcześniejszego, dużego przygotowania i może być wykonywana przez jednego fotografa w miastach takich jak Kraków czy Katowice. Czasem zdarza się, że podróżujemy przez Polskę wracając z reportażu ślubnego i nic nie stoi na przeszkodzie abyście byli naszym przystankiem – z chęcią zrealizujemy dla Was wtedy sesję!
Umówcie się wcześniej, zgrajmy swoje plany. Jednak jeśli ochota na zdjęcia naszła Was spontanicznie – nie bójcie się  napisać do nas – na pewno znajdziemy czas i dogodny termin!

 

sesja-narzeczenska-krakow08

2 odpowiedzi

  1. Też lubię robić ze swoimi parami narzeczeńskie. Lepiej się poznajemy i klimat na weselu od razu fajniejszy!
    Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *