BW

Barman na weselu

Obsługa barmańska - czy wzbogaci reportaż ślubny?

Wcale nie mamy zamiaru omijać tematu alkoholu – bo często pojawia się na weselach i chyba na większości z nich jest pity. Najczęściej w postaci wódki lub wina.
A co z tymi osobami, które chciały by się napić czegoś innego (również tego bezprocentowego?).
Dla wszystkich smakoszy złotych trunków lub kolorowych drinków, często Pary Młode przewidują obsługę barmańską na weselu. Czy chcecie wiedzieć dlaczego barman na weselu to strzał w dziesiątkę? 

Zanim jednak zaczniemy o profesjonalnej ekipie barmańskiej. warto wspomnieć o innym, często widywanym rozwiązaniu: samoobsługowy drink bar.
Na tematycznym stole przygotowane są różnorodne alkohole, czasami “instrukcja obsługi” czy łatwe przepisy na drinki. Goście Weselni mogą sami skorzystać z dobrodziejstw tam zebranych i spróbować połączyć ze sobą syropy, wódki, dodatki. 

Wiąże się to jednak nie tylko z samoobsługą, ale także ryzykiem, że jakiegoś alkoholu zabraknie, coś zostanie stłuczone, coś po prostu nie wyjdzie. Para Młoda sama musi zadbać o ilość trunków, ich przykładowe kompozycje i mieć świadomość, że stworzone drinki na pewno nie będą wyglądały tak, jak te widywane na niektórych zdjęciach. 

Pokaz barmański, Mariusz Grzesik agencja barmanów

na zdj. Mariusz Grzesik z Agencja Barmanów

Barman na weselu - jakie są zalety?

Kiedy wynajmujemy profesjonalnych barmanów, powyższe problemy po prostu znikają. Oczywiście, w grę wchodzą ustalenia, w które my już nie będziemy się jako fotografowie ślubni zagłębiać, ale mamy tu na myśli na przykład sposób zapewnienia i rozliczania z wykorzystanego alkoholu, zbieranie i mycie szkła przez obsługę sali, czy potrzebę zorganizowania miejsca do postawienia mobilnego baru. 

Nas interesują zdjęcia ślubne, a te, wychodzą świetnie, gdy profesjonaliści zajmują się Waszymi drinkami. Goście ustawiają się w kolejce, drinki tworzone są z dostępnego menu lub na specjalną prośbę. Również sam wygląd przygotowywanych drinków nie pozostawia wiele do życzenia: są podawane w specjalnie dopasowanym szkle, wymieszane z lodem, pięknie udekorowane.

Jeśli ktoś mógłby podejrzewać, że w kolejce do drinków ustawiają się tylko kobiety, to będzie w dużym błędzie. Panowie równie chętnie sięgają po tak przygotowane trunki a ponadto pamiętajcie, że barmani dysponują często również alkoholem takim jak np. whisky, które pite jest przez niektórych chętniej niż czysta wódka. 

Prosecco Van - niebanalny sposób na bąbelki

Dla wielbicieli prosecco przewidziana jest atrakcja, która zdobywa wielkie uznanie zwłaszcza na tych weselach, na których spora część przyjęcia odbywa się na zewnątrz. Wesela plenerowe to aktualnie trend, którego i my jesteśmy zwolennikami a klimatyczny, mały pojazd przepełniony przepysznym winem jest jedną z tych opcji, która mocno zapada w pamięć :)

Barista na weselu - czas na kawę!

Czas na dobrą kawę jest zawsze. Dlatego bardzo często usługą powiązaną jest mobilny bar kawowy, gdzie profesjonalny barista przygotowuje kawę taką, która nie tylko bardzo dobrze smakuje, ale także skutecznie pobudza :)

barista na weselu - kawa na weselu i zdjęcia detali

na zdj. Grzegorz Łebek

Flair show na weselu, Krzysiek Bajerski i fotografia Białe Kadry

na zdj. Krzysiek Bajerski z Wedding Bar

Pokaz barmański na weselu - Flair Show

Gdy myślimy “zdjęcia na weselu z barmanem” to widzimy Flair. Każdy ma ochotę czasem czymś rzucić a oglądanie jak rzuca ktoś, kto potrafi to robić – sprawia chyba jeszcze większą przyjemność :D
Ale pokaz barmański to coś więcej niż efektowne rzucanie butelkami. Jeśli wykonany jest przez profesjonalistę, to będziemy mieli do czynienia z prawdziwym show, które angażuje publiczność, pokazuje umiejętności, zadziwia i jednocześnie bawi. 

Wykorzystywany przez niektórych suchy lód, ogień czy iskry, to coś, co fotograf ślubny lubi najbardziej. Robimy wtedy spektakularne zdjęcia i przynosi nam prawdziwą satysfakcję fakt, że możemy połączyć swoje fotograficzne umiejętności z umiejętnościami całkiem odmiennymi, ale równie artystycznymi ;)

Czy usługodawcy mogą pić alkohol na weselu?

Wy się bawicie – my patrzymy. Taka jest zasada i od wielu lat fotografowania ślubów i imprez wszelakich, nie przełamujemy jej. Jeśli już zobaczycie nas z kolorowym drinkiem, to miejcie pewność, że jest on bezalkoholowy – bo w przeciwieństwie do alkoholu – kolorów nie odmawiamy :D :)

Jak sprawdza się w tym fotografia ślubna?

Jak widzicie, mega ważny jest moment i odpowiednie uchwycenie tego, co dzieje się na pokazie barmańskim. Na reportażu ślubnym każda chwila i każdy moment jest ważny, a my staramy się jak najlepiej uchwycić każdą atrakcje weselną. Mamy nadzieję, że nasze zdjęcia ślubne to także ślubne inspiracje dla Was, by dzień ślubu był idealny!

Napisz do nas i dowiedz się jakie piękne zdjęcia możemy Ci zrobić!