???

…gdy brak ślubów

Fotografia Komercyjna

Mamy przeczucie, że trafiliście tutaj, bo nasz krótki tekst o tym kim są Białe Kadry zasiał ziarno niepewności i pojawiła się chęć by
poznać lepiej Monikę i Patryka :) 
Ale do napisania tego artykułu skłoniliście nas Wy sami!  A dokładniej… Wasze zaskoczenie;)

Zawsze, czy to podczas osobistego spotkania z okazji podpisywania umowy ślubnej, czy podczas swobodnych rozmów na przygotowaniach lub w którymś momencie na sesji plenerowej pada pytanie:

A Wy zajmujecie się tylko zdjęciami ślubnymi?

W pytaniu tym zazwyczaj jest drugie dno: wiele osób jest przekonanych, że praca fotografa ślubnego to raczej tylko hobby i generalnie te sobotnie ślubne wyjścia na wesela są dodatkiem do pełnoetatowej pracy w jakiejś innej branży.

No cóż, nie zawsze tak jest.
Po pierwsze: jeśli jesteście po lekturze artykułu o przygotowaniu reportażu ślubnego zapewne zrozumieliście, że aby tak rzetelnie i dokładnie zająć się zdjęciami ślubnymi jak my postanowiliśmy to robić – zajmuje to ogrom czasu. Już nawet nie rozkładamy na czynniki całego kontaktu z klientem (od mailingu, po telefony), prowadzenia marketingu (ten tekst się sam nie napisał!) czy selekcji i obróbki, ale najzwyczajniej w świecie musimy być dostępni dla Was również w tygodniu. Staramy się zawsze dopasować do Waszych wymagań, być dyspozycyjnymi i nie narażać Was na długie oczekiwania na maile zwrotne. Jeśli marzy Wam się plener ślubny innego dnia czy kobieca sesja – chcemy mieć możliwość wykonania jej o każdej porze nie będąc uzależnionymi od godzin etatowej pracy. Ale to wcale nie oznacza, że fotograf ślubny nie może zajmować się żadną inną dziedziną fotografii! Nie dajcie się zmylić :)

Wyłapaliście z tekstu “sesja kobieca”? Bardzo dobrze! Od tego zaczniemy!
Ponieważ fotografia komercyjna to bardzo szerokie pojęcie i warto by było abyśmy przedstawili je ze swojego punktu widzenia.
Zrobimy krótki opis tego, czym poza reportażami ślubnymi zajmują się Białe Kadry i mamy nadzieję, że pozytywnie Was zaskoczymy!

Białe Kadry - duet fotografów… nie zawsze razem ;)

Fotografia komercyjna ma całkiem inną specyfikę pracy – kiedy powstają niektóre z tych zdjęć, przestajemy być Białymi Kadrami, nie ma miejsca na spontaniczność i należy przestawić się na bardziej techniczne podejście do tematu. Bywa, że współpracujemy również z innymi, zaznajomionymi z nami fotografami, ponieważ dany projekt wymaga nie czterech a sześciu czy ośmiu rąk. O ile w fotografii ślubnej mamy ustalony schemat działania i oczywistym jest, że na reportażu zobaczycie nas jako duet fotografów ślubnych, tak na innych zleceniach komercyjnych sytuacja zależna jest od Klienta i od zlecenia.
Od powyższych uzależniony jest również obszar naszych działań. O ile sesje portretowe czy biznesowe to głównie Kraków i Katowice, tak sesje dla firm nie mają właściwie lokalizacyjnych granic i nie ma przeszkód abyśmy podróżowali poza granice Małopolski i Śląska. 

Zdjęcia portretowe, kobieca sesja Kraków i Katowice

Znacie nas głównie z sesji ślubnych i reportaży na weselu.
Ale zanim zajęliśmy się zdjęciami Par czy reportażami my i fotografia kobieca Kraków przeszliśmy całkiem długą drogę.

Dlatego też żeby spotkać się na sesji z nami niekoniecznie zawsze musicie być w parze! Kobiety często marzą o wyjątkowych fotografiach, o wydobyciu z nich tego, co najpiękniejsze. Jak nic sprawdza się wtedy kobieca sesja portretowa. Robimy ją w studio lub w plenerze. Może być bardziej formalna, może być zupełnie na luzie. Ważne dla nas jest to, abyście się czuły dobrze i naturalnie. 

Wszystkie te panie, które są odrobinę odważniejsze – mogą zdecydować się na sesje aktowe. Akty to wbrew pozorom bardzo trudny rodzaj fotografii, bo obnażają (i to dosłownie) wszelkie niedoskonałości. Potrzeba sporo wrażliwości i wyczucia by pokazać na zdjęciach buduarowych to co najpiękniejsze. 

Zdjęcia biznesowe, sesja biznesowa Kraków

Jeśli jesteśmy już przy portretach – zajmujemy się również fotografią biznesową – to również dość silna odnoga fotografii komercyjnej. To portrety bardziej formalne, które przydają się nie tylko na indywidualny użytek (np. jako profilówki do portali takich jak LinkedIn czy Facebook), ale także jako fotografie przedstawiające pracowników danej firmy czy organizacji.
Przez taką fotografię można kreować swój wizerunek jako profesjonalisty w danej branży i jednocześnie przedstawić się jako osoba otwarta i godna zaufania.
Sesje wykonywane są w studio lub w firmie Klienta – nie ma przeszkód w stworzeniu odpowiednich warunków oświetleniowych ponieważ umożliwia nam to odpowiednie zaplecze sprzętowe w postaci lamp studyjnych i teł.

Fotografia reklamowa

Kreatywnie sfotografowany produkt czy usługa to coś, co może przyciągnąć klienta i sprawić, że biznes pozostanie zapamiętany. Możliwości są niemal nieograniczone! Oczywiście, w tym podpunkcie można by wspomnieć o prostych zdjęciach produktowych, jednak z naszej perspektywy: trzeba iść o krok dalej! 

Takie zdjęcia reklamowe to nie tylko te bardzo kreatywne sesje, podczas których najczęściej powstaje jedno – dwa zdjęcia z silnym przekazem, ale także to kadry, które idealnie prezentują na przykład stanowiska pracy wraz z wykonywanymi usługami i możliwościami jakie daje dana firma.

Zdjęcia lifestyle

Dziedzina bardzo zbliżona do fotografii reklamowej, jednak już sama w sobie jest dość obszerna i zdecydowanie zasługuje na osobną kategorię. Możemy pod nią podciągnąć sesje lifestyle wykonywane dla Par, kiedy to po prostu jesteśmy na spacerze i zatrzymujemy bardzo naturalne sytuacje. To również chwile podczas ulubionego zajęcia czy w konkretnej przestrzeni, gdzie osoba fotografowana czuje się jak u siebie. Bo właśnie to cechuje zdjęcia lifestyle: naturalność i prawdziwość przedstawionej sceny. To swobodne sesje, z pozornym brakiem planu – idealne do katalogów, mediów społecznościowych czy po prostu jako pamiątka.

Zdjęcia wnętrz i budynków

Fotografia wnętrz świetnie sprawdza się w wielu branżach. Takie zdjęcia przydają się na przykład w prezentacji gabinetów lekarskich, przestrzeni biurowych, hoteli, firm produkcyjnych… ale także na rynku nieruchomości. Aktualnie wszystkie mieszkania czy lokale przeznaczone do sprzedaży lub wynajmu potrzebują fotografii wizualizujących ich stan. Zdjęcia dla pośredników nieruchomości, architektów wnętrz, firm budowlanych to ogromny udział we wszystkich zamówieniach fotografii tego typu.

Fotografia przemysłowa

To zdecydowanie ta dziedzina fotografii komercyjnej, w której Patryk czuje się najlepiej. Bardzo specyficzna działka fotografii dla firm, w której Klientem są przedsiębiorstwa takie jak fabryki, huty, hale magazynowe i produkcyjne.
Zdjęcia maszyn i urządzeń, procesów produkcyjnych oraz relacje z przebiegu inwestycji. Kadry te znajdują swoje zastosowanie w katalogach firmowych, magazynach branżowych, na stronach internetowych lub podczas sprawozdań i raportów rocznych.

Fotografia podróżnicza

Jeśli przebrnęliście przez wszystkie kategorie stworzone z myślą o naszych Klientach, to teraz czas na coś, co jest wisienką na torcie naszej pasji jaką jest fotografia.
Coś, co robimy totalnie dla siebie i w momentach, gdy zupełnie zdjęć robić nie musimy. Wakacje, podróże, przypadkowe wyjazdy i widoki oraz ludzie, którzy po prostu skłaniają nas do tego, by wyciągnąć aparat. Bywa, że nie przywozimy nic, a bywa, że kilka kart pamięci to mało. W tej kwestii jesteśmy zupełnie nieprzewidywalni. 

Zdjęcia z drona

Wszystko to co powyższe można połączyć jedną klamrą, która sprawdza się w każdej dziedzinie: zdjęcia dronem. Fotografie z lotu ptaka to wciąż coś, co cieszy się ogromną popularnością i nie ukrywamy, że i my daliśmy się porwać. Widok z tej perspektywy potrafi zaskoczyć i przedstawić obiekty widziane z dołu całkiem inaczej i ciekawiej. 

Fotografia analogowa

Jeśli zastanawiacie się czy można robić w fotografii coś jeszcze to my odpowiadamy: na pewno można w inny sposób.

Dlatego też oprócz fotografii cyfrowej i pogoni za wciąż udoskonalanym sprzętem czasem cofamy się o dwa kroki w tył by spojrzeć przychylnym okiem na fotografię analogową.
Przyznajemy, jest to coś, co wymaga wiele cierpliwości i czasu, którego nam (jak widzicie) zawsze lekko brakuje..

I jak? Nadal szukasz fotografa?

Fotografia komercyjna to również nasza specjalność!

Napisz do nas

daj znać jakich zdjęć potrzebujesz!