BK

Wiedza

Chcielibyśmy odrobinę przybliżyć Wam pracę fotografa ślubnego.
Stoicie przed wyborem swojego fotografa i zapewne nie macie potrzebnej wiedzy o tym jak wygląda nasza praca. A tylko ta wiedza pozwoli Wam mądrze, świadomie (i najlepiej) wybrać.
Dlatego dzielimy się z Wami istotnymi dla nas sprawami i staramy się zebrać nasze lata doświadczeń w kilka najważniejszych artykułów.
Zapraszamy!


Według nas niezwykle istotna jest treść zdjęć (czyli to co na zdjęciach się znajduje i jaką informację ze sobą niesie).
Ale na co właściwie musicie zwracać uwagę? Jak porównywać fotografie prezentowane przez różnych twórców i jak je mądrze i świadomie oglądać?
Tutaj dowiecie się więcej o tym co robimy na etapie wykonywania zdjęć, co nas odróżnia i dlaczego tak ważna jest umiejętność fotografowania i łapania chwil. Nie wszystko da się „zrobić w fotoszopie”!

—> Harmonogram dnia ślubu

–> Dwóch fotografów ślubnych

 

Sytuacje, które chcemy zachować w Waszym reportażu ślubnym by był on wartościowy i pełny, muszą być sfotografowane poprawnie. A później dobrze ułożone i obrobione. To jak wygląda nasz storytelling, nasza selekcja i obróbka ma swoje podłoże w naszej filozofii pracy.
Jak fotograf ślubny pracuje na uroczystości dowiedzieliście się po przeczytaniu wcześniejszych linków a poniżej dowiecie się jak wygląda fotografia ślubna od strony technicznej. Nie jest to poradnik dla fotografów a raczej dla Par Młodych, aby miały świadomość, że obróbka fotograficzna zdjęć nierozerwalnie wiąże się z ich odpowiednim wykonaniem i chociaż można wiele rzeczy „nadrobić” w postprodukcji, to obie te składowe muszą być na wysokim poziomie – by finalny produkt był również wysokiej jakości.
Dlatego też nie traktujmy obróbki komputerowej zdjęć czy sprzętu fotograficznego jako sposobu na fotografię a raczej jako kolejny etap czy też niezbędną składową do umiejętności fotografowania.

—> Selekcja i obróbka (kolorowych) zdjęć ślubnych

—> Obróbka zdjęć czarno białych

—> Jakich obiektywów używa się w fotografii ślubnej?

 

Coś O NAS. Czyli odpowiedzi na pytanie, dlaczego to my jesteśmy Waszymi wymarzonymi fotografami ślubnymi 😉 Troszkę bliżej o naszym podejściu do pracy fotografa  ślubnego i o rozwiązaniach jakie Wam proponujemy. Sprawy, które nie wiążą się w wykonywaniem zdjęć a raczej z obsługą klienta i naszym indywidualnym podejściem do każdego.

—> Najczęstsze pytania do fotografa ślubnego

—> Dlaczego my?

—> Jak wyglądają nasze albumy fotograficzne

 

Pojawiają się także pytania związane z fotografią ślubną ogólnie. Wasze wątpliwości. Próbujemy na nie odpowiedzieć, zerknijcie:

—> Czy sesja narzeczeńska jest potrzebna i jak się do niej przygotować?

 

 

MK_087a

 


Jak już wiecie fotografujemy głównie w Małopolsce, jednak nie chcielibyśmy być zdefiniowani jako fotograf ślubny Kraków (a właściwie fotografowie ślubni Kraków :D) ponieważ nasza praca pozwala nam na liczne podróże po Polsce i nie tylko. Bywamy dość często w Warszawie, Rzeszowie, Wrocławiu czy Nowym Sączu. Jeździmy sporo i wiele także uczymy się obserwując przeróżne rejony Polski. Piękne śluby były naszym celem między innymi na Pomorzu, Mazurach, Podhalu czy Podkarpaciu. To daje nam obraz tego jak może przebiegać ceremonia ślubna w różnych zakątkach Polski i jakie są tradycje oraz zachowania.
Liczne śluby na jakich Wam towarzyszymy i wesela na których mieliśmy okazję być (i podglądać :)) pozwalają nam na nabranie odrobiny doświadczenia.
Piszemy „odrobiny” ponieważ wierzymy, że jeszcze sporo nauki przed nami. I cieszymy się z tego niesamowicie, ponieważ tylko ciągła nauka i rozwój sprawiają, że wciąż jest przed nami nieodkryte, wciąż coś nas może zaskoczyć i zainspirować. To piękna sprawa!
Tym co zdobyliśmy chcielibyśmy się podzielić. Mamy mnóstwo przemyśleń i (mam nadzieję) dobrych rad dotyczących tego co może zastanawiać podczas organizacji Dnia Ślubu.
Czasami bywa, że fotograf ślubny nie tylko robi ślubne zdjęcia, ale jest także poniekąd konsultantką ślubną, psychologiem czy logistykiem. Jednak nie chcemy nikomu odbierać jego zajęcia, dlatego linki poniżej to nasza subiektywna ocena i przemyślenia, które być może będą warte Waszej rozwagi. A ponieważ opisujemy wszystko z perspektywy jaką dobrze znamy (czyli fotografa ślubnego) możecie również poznać nasze podejście do pracy :)