plener ślubny

Sesja w dniu ślubu czy innego dnia?

Piękne zdjęcia plenerowe są zawsze uzupełnieniem soczystego reportażu ślubnego. Sesja plenerowa, niezależnie czy jest to sesja ślubna czy narzeczeńska, jest o wiele bardziej przewidywalna i możliwa do planowania niż spontaniczne sytuacje na reportażu, podczas którego nie ingerujemy w zastane wydarzenia.

Zdajemy sobie sprawę jaka jest moc tych zdjęć i jak chętnie drukujecie je by powiesić na ścianie, oprawić w piękną ramkę zdjęciową czy też podarować swoim Bliskim jako prezent i pamiątkę po pięknej uroczystości ślubnej. Dlatego też, bardzo chętnie robimy plenery ślubne a ich efekty możecie zobaczyć w naszym portfolio ślubnym!

Jaki plener ślubny wybrać?

Rozwiązań jest kilka. 
Możecie zdecydować się na sesję w dniu ślubu (krótki ślubny plener zdjęciowy), możecie spotkać się z nami na plenerze ślubnym innego dnia niż dzień ślubu lub… wybrać oba te rozwiązania!

To, gdzie będą odbywały się zdjęcia również jest elementem o którym trzeba zdecydować, ale my chętnie podpowiadamy co i jak!

plener ślubny z drona, dron fotograf

Jakie są różnice?

Oprócz tej najbardziej oczywistej, czyli dnia wykonywania zdjęć, taką największą różnicą jest czas jaki jest poświęcany na sesję plenerową. W dniu ślubu staramy się Wam zająć nie więcej niż pół godziny czasu, tak aby Wasi Goście nie poczuli się pozostawieni (i nawet nie zauważyli Waszej nieobecnośći) a także abyście Wy nie mieli poczucia, że coś na weselu Was omija. Poza tym uważamy, że dobry fotograf ślubny jest w stanie błyskawicznie wykonać piękne zdjęcia jeśli tylko ma warunki!
Natomiast jeśli chodzi o osobny plener – jesteśmy z Wami na zdjęciach około godziny, półtorej. 
Ilość zdjęć także się różni, z sesji w tym samym dniu oddajemy około 25 fotografii, w innym dniu zdjęć jest finalnie starannie obrobionych około 50 sztuk. 
Pamiętajcie, że obie sesje wykonujemy w duecie i dlatego dajemy gwarancję niezmiennej, wysokiej jakości! Kadry są różnorodne, chwile złapane z dwóch różnych perspektyw, również dwoma różnymi obiektywami (co oznacza mniej więcej to, że nawet jeśli stoimy obok siebie fotografując Was to jedno z nas może wykadrować tylko Wasze twarze a drugie całą scenę wraz z otoczeniem!)

Kiedy wykonuje się plener ślubny?

Jest kilka momentów podczas dnia ślubu (który dość szczegółowo opisaliśmy w Harmonogram Dania Ślubu), kiedy można wykonać zdjęcia plenerowe. Przede wszystkim muszą to być chwile, kiedy jesteście najbardziej wyluzowani (jeśli w ogóle w dniu ślubu niektórzy mogą myśleć o luzie ;)) i sprzyjają ku temu nie tylko warunki pogodowe ale także miejsce i czas jaki mamy do dyspozycji. 
Zdarza się bowiem, że macie sporą lukę czasową, gdyż uwzględniliście ewentualne spóźnienia, korki czy zamieszanie, które się nie zdarzyły i szkoda marnować czas, gdy można go wykorzystać na właśnie taki szybciutki plenerek. Na podstawie naszego doświadczenia napiszemy, że plener w dniu ślubu robimy: w pobliżu kościoła (czasami jest kilka chwil przed mszą, czasami po mszy, kiedy macie życzenie być na sali ostatni i puścić Gości z dużym wyprzedzeniem na miejsce wesela) a najczęściej w okolicach pierwszego tańca: między obiadem a uroczystym otwarciem parkietu zazwyczaj przez to, że otrzymujecie danie jako pierwsi musicie długo czekać na zakończenie jedzenia przez Gości a to idealny czas na wykorzystanie. Ewentualnie, gdy pogoda pozwala a dzień jest długi, wychodzimy z Wami po pierwszym tańcu i po pierwszym secie (Goście nawet nie zauważają Waszej chwilowej nieobecności a zespół weselny/DJ są poinformowani, że Was nie będzie, by nie wywoływać Was na sali)

Na plener innego dnia niż dzień ślubu umawiamy się specjalnie i dobieramy pasujący termin uwzględniając miejsce, pogodę i Waszą dyspozycyjność. Zazwyczaj staramy się zachęcać Was do tego, by takie zdjęcia ślubne zostały wykonane jak najszybciej po weselu – nie ma na co czekać a i Wasz reportaż szybciej będzie kompletny. 

sesja ślubna w dniu ślubu, najlepszy fotograf Kraków i Małopolska

Czy plener ślubny jest potrzebny?

Jeśli w ogóle przyszło Wam do głowy zadać sobie pytanie czy sesja plenerowa jest potrzebna i czy takie zdjęcia ślubne będą dla Was wartościowe, to nie mamy wątpliwości, że odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: TAK, zróbcie zdjęcia plenerowe. Niech będą to najpiękniejsze zdjęcia plenerowe, pełne miłości i Was samych a jeśli jakimś cudem okaże się, że nie mają dla Was znaczenia… to schowacie je do szuflady i nic się nie stanie :)

Plusy i minusy sesji ślubnej

Aby dobrze zdecydować trzeba poznać plusy i minusy danego wyboru i rozważyć co dla Was jest istotne w tej kwestii. Wbrew pozorom sprawa wcale nie jest trudna i mamy nadzieję, że po naświetleniu Wam kilku kwestii nie będziecie mieć problemu z wyborem danej opcji!

SESJA W DNIU ŚLUBU

+ emocje, które Wam towarzyszą są nie do podrobienia tego dnia i serio to widać na zdjęciach!
+ oszczędność czasu, bo nie musimy umawiać się specjalnie na zdjęcia plenerowe, nie musicie nigdzie dojeżdżać, poświęcać czasu na ubieranie się, wizytę u makijażystki czy fryzjera
+ oszczędność urlopu, bo z reguły sesje innego dnia odbywają się „w tygodniu” – w weekendy jesteśmy na reportażach ślubnych
+ oszczędność pieniędzy – jesteście piękni w tym dniu i skorzystajmy z Waszej specjalnej stylizacji, by nie musieć ponownie umawiać się do fryzjera i makijażystki. Dodatkowo, taką sesję macie w cenie reportażu ślubnego!
+ z Bliskimi – sesja ślubna może być urozmaicona fotkami z przygotowanymi na nie Świadkami czy Rodzicami

– pośpiech – nie chcemy Was zabierać na długo z przyjęcia weselnego i Gości, dlatego taka sesja trwa możliwie jak najkrócej (ale jesteśmy duetem fotografów, więc ilość i różnorodność kadrów jest zwiększona!)
– pogoda to właściwie jedyna przeciwność, która może nam pokrzyżować plany. Aczkolwiek, kilka razy poradziliśmy sobie sesją we wnętrzu :D
– ryzyko pobrudzenia sukni niewielkie, bo staramy się omijać problematyczne miejsca i nigdy się to nie zdarzyło, ale… musicie je brać pod uwagę
– miejsce jesteśmy totalnie od niego uzależnieni, ale po zrobieniu super sesji na parkingu przed salą – nie wierzymy w niefotogeniczne miejsca :D i nawet jak fotografujemy w jednej lokalizacji to różnorodność kadrów może być ogromna!

SESJA ŚLUBNA INNEGO DNIA

+ bez pośpiechu – mamy ustalony czas i spokojnie fotografujemy
+ znamy miejsce i potrafimy je zaplanować, o wiele łatwiej też przemieszczać się między lokalizacjami
+ brak uzależnienia od pogody a raczej możliwość przesunięcia terminu sesji ze względu na warunki atmosferyczne

– urlop w pracy, który pozwoli nam na wykonanie takich zdjęć ślubnych w tygodniu
– koszty
– musicie dodatkowo zapłacić nie tylko za wizaż i fryzurę, ale także za sesję plenerową, która w dniu innym niż dzień ślubu nie jest uwzględniona w cenie reportażu

Którą opcję pleneru wybrać?

Doradzamy Wam przede wszystkim skorzystać z sesji plenerowej w dniu ślubu. Nic nie szkodzi wykonać ją jeśli tylko są na to warunki i czas a Wy wahacie się aby wykonać sesję innego dnia i nie wiecie czy się na niej spotkamy. Wyglądacie pięknie, mamy chwilę czasu, jest pogoda i światło – dlaczego by nie?
Poza tym… będziemy w Wami szczerzy. Nie lubimy Was „naciągać” i wiedząc, że sesja innego dnia jest dodatkowym kosztem, gorąco polecamy wykorzystać dzień ślubu, bo wiemy, że zdjęcia, które dla Was wtedy robimy są naprawdę dobre. Nie oddajemy Wam półproduktów zrobionych byle jak (chociaż bardzo szybko <3)

Zobacz nasze portfolio!

i daj się zachwycić

Napisz do nas i dowiedz się jakie piękne zdjęcia możemy Ci zrobić!