PT

pierwszy taniec

Pierwszy Taniec - najpiękniejsze zdjęcia ślubne

Chociaż widzieliśmy naprawdę mnóstwo pierwszych tańców, to wciąż nie pretendujemy do tego, by dawać Wam wskazówki jak należy tańczyć czy też jaką muzykę dobrać i co aktualnie jest w modzie wpadając w ucho. Niemniej czujemy się mocno na siłach by opisać Wam co jest warunkiem dla fotografa ślubnego by stworzyć najpiękniejsze zdjęcia ślubne z pierwszego tańca i móc Was oczarować wspomnieniami z tego wydarzenia. Można w łatwy sposób zwiększyć szansę na to, by ten szczególny punkt w harmonogramie dnia ślubu wyszedł dokładnie tak jak marzycie. 
Pamiętajcie jednak, że pozostajemy w strefie REPORTAŻU a ten ma to do siebie, że wiele rzeczy może być nieplanowanych!

Spontan czy liczone kroki?

W zależności od tego jak czujecie się w tańcu oraz jakie macie taneczne umiejętności, wybieracie taki sposób by jak najlepiej wypaść przed zgromadzonymi Gośćmi i zapamiętale otworzyć weselny parkiet. 
Niektórzy decydują się na naukę tańca, inni mają go we krwi i prezentują przygotowany własny układ lub zupełnie spontaniczny taniec. A jeszcze inni rezygnują z tego punktu kompletnie. Każda droga jest dobra!

pierwszy taniec, elegancie wesele dwór gościnny najlepsza para fotografów

Gdzie podczas pierwszego tańca jest fotograf ślubny?

My, jako duet fotografów ślubnych musimy tak wpasować się w Wasz performance, by nie przeszkadzać ani Wam ani Waszym Gościom, jednocześnie zwracając uwagę na siebie wzajemnie i ewentualną ekipę filmową (w końcu żadne z nas nie chce mieć się nawzajem w kadrze :)). Wykonywane zdjęcia ślubne muszą oprócz wyłapania Waszych emocji, uwzględniać również reakcje Waszych Gości a całość tego krótkiego wydarzenie (w końcu często pierwszy taniec to jakaś jedna/dwie minuty) musi być tak sfotografowana, by nie sprawiała wrażenia, że wszystko jest uchwycone z jednego miejsca. Możecie spodziewać się, że otrzymacie swoje portrety, portrety Gości weselnych, ogólny widok na salę z kilku stron

 

Pierwszy taniec i wesele w stylu rustykalnym, parkiet na świeżym powietrzu pod gołym niebem

By zdjęcia z pierwszego tańca były piękne...

…oczywistym jest, że przede wszystkim liczycie się Wy i Wasze emocje. Jeśli jesteście swobodni a taniec jaki przygotowaliście nie sprawia Wam problemu i nie napawa stresem, to już mamy jakieś 90% sukcesu. Serio. 

6 rad by pierwszy taniec wyglądał wyjątkowo na zdjęciach ślubnych

Załóżmy zatem, że jesteście mega naturalni, tańczycie wyuczony układ, swobodny taniec lub po prostu popularnego przytulańca. Jak można przyczynić się do piękniejszych zdjęć z pierwszego tańca?

1. Ciężki dym

to chyba TOP atrakcja z tych wybieranych na urozmaicenie pierwszego tańca. Ciężki dym, czyli popularny taniec w chmurach, jest bardzo spektakularny i potrafi nie tylko zatuszować ewentualny brak umiejętności tanecznych, ale także wspaniale dopełnić dobrze zrobione zdjęcia. 
Niezwykle dobrze wygląda w połączeniu z innymi atrakcjami, jednak PAMIĘTAJCIE:
– zadbajcie by wyłączono na sali całkowicie klimatyzację. Nawet drobny jej podmuch może spowodować, że cały dym się rozejdzie
– do obsługi dymu wybierajcie tylko dobre firmy! Często sprzedawane są jako ciężki dym słabej jakości usługi, które albo skutkują całkowitym zadymieniem sali, albo niemal niewidocznym dymem.

2. Strzelające tuby

Bardzo dobrze sprawdzają się przy wyjściu z kościoła (o ile kościelny nie ma przeciwskazań), ale również są idealne do tańca. Bywa, że używacie ich tak wiele, że nasze zdjęcia ślubne wyglądają jak tworzone podczas zamieci śnieżnej – ale to tylko plus :) 
PAMIĘTAJCIE:
– niech odgórnie będą wyznaczone osoby do strzelania tubami i niech zapoznają się z instrukcją obsługi strzelających tub (historia zna takie przypadki, gdy wszyscy panowie strzelili sobie w nogi zamiast do góry :D) tu filmik —> confetti fail
– dobrze, by osoby strzelające nie stały obok siebie a na przeciwko – wtedy jest pewność, że płatki polecą z różnych stron
– warto zaznajomić strzelających z jakimś konkretnym elementem tańca, na przykład charakterystycznym podnoszeniem – by wszyscy razem mogli w kulminacyjnym momencie ubarwić taniec

3. Bańki mydlane

Także i one sprawdzają się doskonale przy wyjściu Młodej Pary z kościoła, ale nic nie stoi na przeszkodzie by zastosować je także podczas pierwszego tańca. Zdjęcia wykonywane wtedy przez fotografa ślubnego odpalają jego kreatywność a do Waszej decyzji pozostaje w jaki sposób ta atrakcja weselna zostanie wykonana. Możecie na przykład wynająć specjalną firmę posiadającą odpowiednie maszyny do baniek mydlanych, możecie również rozdać obecnym na weselu dzieciom malutkie pojeminiczki – niech dmuchają :D
UWAŻAJCIE:
bańki mydlane są śliskie, jeśli będą puszczane w nieodpowiednim miejscu, to mogą mocno wykluczyć tę część parkietu do tańca. Niektóre płyny są także dość mocno plamiące/brudzące – trzeba mieć to na uwadze.

4. Płatki kwiatów, piórka

podobnie jak ze strzelającymi tubami – te elementy spadając z góry pięknie urozmaicają taniec. O ile płatki kwiatów mogą być rzucane w górę przez druhny czy dzieci, tak piórka wymagają specjalnej sali, na której antresola umożliwia taką akcję. My spotkaliśmy się z tym świetnym pomysłem jakim było rzucanie piórek przez obsługę na weselu organizowanym w Łostówce – Oberwanka

5. Odpowiednie oświetlenie

Często powtarzamy, że światło na weselu to coś, w co warto zainwestować. Czasami potrafi wspaniale odmienić salę i nie mówimy tu wcale tylko o takich światłach, które dają kolor, ale także tych popularnych ostatnio rustykalnych żarówkach, które wprowadzają boho klimat do Waszej uroczystości. Na pewno dopasujecie do siebie i do swojego stylu oświetlenie na weselu, warto zapytać o nie swoich muzyków lub zewnętrzną firmę. 

6. Kontakt z zespołem weselnym / DJ

kiedy Wasz taniec nie odbywa się na sali, gdzie siedzą Goście, może zdarzyć się tak, że niektórzy nie odnotują faktu jego rozpoczęcia
Bywa też tak, że Goście nie wiedzą jak się ustawić i że fajnie by było nie kotłować się w jednym narożniku sali a otoczyć Was okręgiem lub półokręgiem. 
Obie te rzeczy sprowadzają się do dobrej komunikacji przed weselem z osobą je prowadzącą. Czy to liderem zespołu, czy DJem, czy Wodzirejem. Warto dopytać czy zapraszają oficjalnie na pierwszy taniec i lekko sugerują Gościom zachowanie na nim. 

Wasze poszukiwania fotografa ślubnego właśnie się skończyły! Gratulujemy :)