Sala na wesele Kraków

Decyzja o wyborze sali weselnej jest kluczową w planowaniu ślubu. Często Młode Pary zastanawiają się czym powinni się kierować podczas poszukiwań wymarzonego miejsca na wesele i właściwie w gąszczu wymogów i dobrych rad niesamowicie ciężko ukierunkować się na to, co podczas dnia ślubu się sprawdzi.

Nie jest tajemnicą, że fotograf ślubny na bazie swoich doświadczeń i rozmów z Parami Młodymi (nie tylko przed weselem, ale także po tym wydarzeniu, gdy emocje opadną a przychodzi czas na podsumowania), jest w stanie wyciągnąć pewne wnioski i w jakiś sposób stwierdzić co sprawdza się a co może być złym pomysłem. Mamy to szczęście, że będąc fotografami ślubnymi w Krakowie jesteśmy otoczeni przez przepiękne sale. Małopolska obfituje w niesamowite dworki, ale także w niezwykle klimatyczne stodoły i eleganckie sale balowe. Każda Para planująca ślub na pewno wybierze coś dla siebie uwzględniając swoje wymagania.

 

Zatem… czym kierować się wybierając salę weselną?

Oczywiście, są to tylko najbardziej istotne punkty a każdy z nich ma swoje rozwinięcie o kolejne, które trzeba uwzględnić. Jednak według nas pierwsza selekcja sal weselnych może odbywać się na ustaleniu takiej bazy:

  1. Wielkość wesela – ustalcie jak będzie duże i weźcie pod uwagę, że przewidywana liczba gości może zmienić się od momentu ich zapraszania. Goście muszą mieć swobodę ruchu, ale w zbyt dużej sali nie będą bawili się komfortowo.
  2. Styl wesela – eleganckie przyjęcie w pałacu czy huczna impreza w stodole? Glamour czy boho?
  3. Budżet – dobrze określić widełki cenowe i starannie podsumować wszystkie dodatkowe koszty jakie będziecie musieli ponieść. Pamiętajcie o ukrytych kosztach jak np. „korkowe”.
  4. Lokalizacja – niekiedy dojazd na salę wymaga poświęcenia większej ilości czasu tego dnia – określcie okrąg poszukiwań
  5. Menu – warto nie tylko rozsądnie wybrać ilość posiłków, ale także sprawdzić ich smak (korzystając z restauracji w dzień powszedni lub zamawiając menu degustacyjne). Warto zapytać czy w razie konieczności przewidziane jest jedzenie dla osób z nietolerancjami pokarmowymi, bądź wegetarian/wegan
  6. Baza noclegowa – jeśli ważne dla Was jest by przenocować swoich gości weselnych
  7. Obsługa – jak liczna jest obsługa kelnerska
  8. Parkiet taneczny – zwróćcie uwagę czy znajduje się przy sali jadalnej czy jest w osobnym pomieszczeniu
  9. Formalności – czy umowa jest jasna i czy zawiera wszystkie niezbędne informacje (ceny, daty, zobowiązania)

 

Poniżej znajdziecie kilka linków do sal, które my, jako fotografowie ślubni Kraków oceniamy bardzo wysoko i z ogromną przyjemnością możemy stworzyć w nich dla Was fotograficzny reportaż ślubny. Kierujemy się gustem i zasłyszanymi dobrymi opiniami i być może któryś z lokali dołączy i do Waszej listy „Najpiękniejsze sale weselne Kraków”.
Aby ujednolicić wygląd posłużyliśmy się screenami (na wielu tych salach mieliśmy przyjemność fotografować wesela i wiele z nich znajdziecie w naszym portfolio
Zachęcamy nie tylko do zwiedzenia stron sal ale także zapoznania się z naszym fotograficznym dorobkiem na blogu oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram).

 

AKACJOWY DWÓR

sala-akacjowy-dwor

BROWAR LUBICZ

sala-browar-lubicz-krakow

C.C. STEFAN BATORY

sala-cc-stefan-batory

DOLINA CEDRONU

sala-dolina-cedronu

DWÓR SIERAKÓW

sala-dwor-sierakow

DWÓR W TOMASZOWICACH

sala-dwor-w-tomaszowicach

FOLWARK STARA WINIARNIA

sala-folwark-stara-winiarnia

FOLWARK ZALESIE

sala-folwark-zalesie

GRAND HOTEL KRAKOW

sala-Grand-hotel-krakow

HOTEL WITEK

sala-hotel-witek

KRAKÓW WALLEY GOLF & COUNTRY CLUB

sala-krakow-valley-krzeszowice-golf-club

PAŁAC BONEROWSKI

sala-palac-bonerowski

PAŁAC GOETZ

sala-palac-goetza

PAŁAC RADZIWIŁŁÓW

sala-palac-radziwillow-balice

PAŁAC ŚMIŁOWICE

sala-palac-smilowice

PAŁAC PASZKÓWKA

sala-palac-w-paszkowce

PAŁAC ŻELEŃSKICH

sala-palac-zelenskich

PARK INN BY RADISSON KRAKÓW

sala-park-inn-krakow

HOTEL QUBUS

sala-qubus-krakow

RADISSON BLU KRAKÓW

sala-Radisson-Blu-hotel-krakow

RESTAURACJA TIFFANY

sala-restauracja-tiffany

HOTEL TURÓWKA

sala-turowka-hotel

WILLA DECJUSZA

sala-willa-decjusza

WILLA SŁONECZNA

sala-willa-sloneczna

PENSJONAT WILLA TADEUSZ

sala-willa-tadeusz

ZAMEK KRÓLEWSKI

sala-zamek-krolewski-w-niepolomicach