Fotograf ślubny zwiedza świat!

Chcielibyśmy odrobinę przybliżyć Wam pracę fotografa ślubnego.


Według nas niezwykle istotna jest treść zdjęć (czyli to co na zdjęciach się znajduje). Kadry, które jesteśmy w stanie wykonać i na które zawsze polujemy znajdziecie w linkach poniżej. Podzielone na etapy Dnia ślubu (czyli przygotowania, ceremonię i wesele). Plener ślubny jest totalnie nieprzewidywalny i zależny od tak wielu czynników, że postanowiliśmy go nie uwzględniać – tam „niech się dzieje”! :)

—> Najważniejsze zdjęcia ślubne

przygotowywania Panny Młodej i Pana Młodego
ceremonia ślubna
wesele

Odpowiadamy także na fundamentalne pytanie —> Jak wybrać fotografa ślubnego? Dlaczego my?

 

Oprócz treści, czyli tego „CO” ważne jest także „JAK”. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam pracę fotografa od kuchni (a raczej od komputera). To jak wygląda nasz storytelling, nasza selekcja i obróbka ma swoje podłoże w naszej filozofii pracy. Dlatego zapraszamy do poczytania artykułów o selekcji, zdjęciach kolorowych i tych w odcieniach szarości 😉 Na koniec dowiecie się jak najlepiej zaprezentować Wasze zdjęcia.

—> Selekcja i obróbka zdjęć ślubnych
—> Obróbka zdjęć czarno białych
—> Jak wygląda album ślubny i fotoksiążka?

 

Lubimy także opisywać to w jaki sposób działamy. Możecie poczytać najczęstsze pytania do fotografa ślubnego i nasze odpowiedzi, które mamy nadzieję, że przybliżą odrobinę sposób w jaki pracujemy na weselach.
A jeśli już o sposobie mowa to poświęciliśmy sporo czasu na ogólne wytłumaczenie dlaczego tak fajnie mieć dwóch fotografów na ślubie.

 

Pojawiają się także pytania związane z fotografią ślubną ogólnie. Próbujemy na nie odpowiedzieć, zerknijcie:

—> Czy sesja narzeczeńska jest potrzebna i jak się do niej przygotować?
—> Jakich obiektywów używa się w fotografii ślubnej?

 


Jak już wiecie fotografujemy głównie w Małopolsce, jednak nie chcielibyśmy być zdefiniowani jako fotograf ślubny Kraków (a właściwie fotografowie ślubni Kraków :D) ponieważ nasza praca pozwala nam na liczne podróże po Polsce i nie tylko. Bywamy dość często w Warszawie, Rzeszowie, Wrocławiu czy Nowym Sączu. Jeździmy sporo i wiele także uczymy się obserwując przeróżne rejony Polski. Piękne śluby były naszym celem między innymi na Pomorzu, Mazurach, Podhalu czy Podkarpaciu. To daje nam obraz tego jak może przebiegać ceremonia ślubna w różnych zakątkach Polski i jakie są tradycje oraz zachowania.

Liczne śluby na jakich Wam towarzyszymy i wesela na których mieliśmy okazję być (i podglądać :)) pozwalają nam na nabranie odrobiny doświadczenia.
Piszemy „odrobiny” ponieważ wierzymy, że jeszcze sporo nauki przed nami. I cieszymy się z tego niesamowicie, ponieważ tylko ciągła nauka i rozwój sprawiają, że wciąż jest przed nami nieodkryte, wciąż coś nas może zaskoczyć i zainspirować. To piękna sprawa!

Tym co zdobyliśmy chcielibyśmy się podzielić. Mamy mnóstwo przemyśleń i (mam nadzieję) dobrych rad dotyczących tego co może zastanawiać podczas organizacji Dnia Ślubu.
Czasami bywa, że fotograf ślubny nie tylko robi ślubne zdjęcia, ale jest także poniekąd konsultantką ślubną, psychologiem czy logistykiem. Jednak nie chcemy nikomu odbierać jego zajęcia, dlatego linki poniżej to nasza subiektywna ocena i przemyślenia, które być może będą warte Waszej rozwagi. A ponieważ opisujemy wszystko z perspektywy jaką dobrze znamy (czyli fotografa ślubnego) możecie również poznać nasze podejście do pracy :),/font>